Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elfogadják a jelnyelvet...

Elfogadják a jelnyelvet nyelvvizsga helyett?

Figyelt kérdés
2010. szept. 11. 21:13
 1/8 anonim válasza:
38%
Ez engem is érdekelne:)
2010. szept. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Egyetemen, felvételikor, kimenetelkor, állásinterjúnál, szóval fontosabb helyeken biztos nem, gondolj bele, akkor mindenki ezt csinálná. Kb. egy-két hónap alatt egy átlag képességű ember is megtanulja...
2010. szept. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%

csakha szakmailag bővített nyelvvizsgát teszel belőle XD


egyébként CSAK olyan nyelvek elfogadottak, ahol van írásos műszaki-gazdasági nyelv.

2010. szept. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem annyira egyszerű, mint amennyire gondoljátok. Átlag képességűek sem boldogulnak jól, főleg a jelértésben. Ezt csak tisztázni akartam...

Nem fogadják el, csak ha hallássérülésed van, felmentést kapsz a nyelvvizsga kötelezettség alól. De nyelvvizsgaként akkor sem fogadják el, mivel még államilag nem elismert önálló nyelv.

2010. okt. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Nemrég született valami törvény, de a részleteket nem tudom. Itt lehet utánanézni


[link]


A törvény bonyolult, sok minden a részletekben van elrejtve, érdemes utánanézni, gondolom a SINOSZ tud szóban is mondani róla részleteket.


Ami meg ez egyetem szabályzatát illeti: ha ügyetlenül van megfogalmazva (pl. slampos, logikailag többféleképpen értelmezhető, vagy csupán köznyelvben használatos, de hivatalos definíció nélküli, homályos fogalmakat használ), akkor esetleg bele lehet kötni, akár jogász segítségével.

2011. jan. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Még ezt láttam:


[link]


[link]

2011. jan. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
53%
Bocs, az előző linkek már nem élnek [link]
2011. ápr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
53%

[link]


Itt ezt írják:


Jelnyelv akkreditálása

2010. 10. 22.

Van-e esély arra, hogy akkreditált nyelvként elfogadják a jelnyelvet?

Én szociális munka szakos hallgató vagyok, szerintem ebben a munkakörben fontos volna az ismeret.

A jelnyelvet jelenleg is több intézményben lehet tanulni (pl. ELTE, Miskolci Egyetem, illetve szakképesítést adó jelnyelvi tanfolyamokat is szerveznek pl. itt: [link] A nyelvvizsgaként való elfogadtatása, a vizsgáztatás rendszere kidolgozás alatt áll. A SINOSZ honlapján olvasható a Jelnyelvi képzések Európai Referencia Keretek szerinti szintleírása ( [link] Hogy mikorra várható a jelnyelv akkreditációja, ma még nehéz megmondani. Ha újabb hírünk lesz e témáról, honlapunkon beszámolunk róla.

2011. máj. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!