Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha kéttannyelvű osztályba...

Ha kéttannyelvű osztályba járok, és nem megy annyira (11.es vagyok) akkor tehetek sima érettségit nem pedig kéttannyelvűt?

Figyelt kérdés

2022. máj. 24. 11:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én magyar-francia kéttanba járok és nekünk kötelező az emelt francia és két tantárgyból a közép,francia nyelven így kapjuk meg a felsőfokot.
2022. máj. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én magyar-spanyol kéttanos voltam, nálunk a következő volt opció:

Célnyelvből kötelező érettségi, de választhattál, hogy emelt vagy középszinten. Ha közepet választottad,nem kapod meg a kéttanos bizonyítványt. VISZONT: két tantárgyból KÖTELEZŐEN az adott célnyelven kell letenned az érettségid, ezen nem bukhatsz meg.

Ahhoz, hogy meglegyen a kéttanos bizonyítványod, fontos, hogy az emelt nyelvi érettségid ötös legyen (60%+) és a két tantárgyad elégséges legyen az adott nyelven. Egyedül az opcionális, hogy (az én esetemben) spanyolból emeltezek vagy csak közepezek. Ha jól értelmezem, Neked ugyanez van, csak angolból.

Egyébként nem olyan nehéz az, kitartást kívánok hozzá!😘

Remélem,tudtam segíteni!😊

2022. máj. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!