Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elte kollégiumokba való...

Elte kollégiumokba való bejutás elsőévesként így lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)


Ősszel kezdem az egyetemet és nézegettem a kollégiumokat, őszintén szólva kicsit meglepődtem. Számolgattam a pontjaimat, de akárhogy nézem nincs túl sok, kb 29-re számítok.

Sajnos az albérletet nem engedhetjük meg magunknak, és úgy láttam, hogy 30+ a ponthatár általában.

Érettségi eredményeim jók lettek, van testvérem és egy szülővel élek, ráadásul elég messze is, lehetetlen a bejárás.

Szerintetek ez így valós, hogy ez tényleg nem elég, vagy még van esélyem?


Köszönöm előre is a válaszokat.:)



2022. jún. 14. 14:20
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, érettségi eredményeim nem úgy jók, hogy 4-es, hanem mint melléknév értettem a jót, minden 5-ös lett :)
2022. jún. 14. 14:21
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha pontosan számoltál, akkor lehet.


Vannak trükkök: kicsit trükközni a papírokkal: bejelenteni a nagyszülőt a lakásba, vagy ti mentek papíron hozzájuk. Nem tudom nézik az átjelentkezések dátumát, nem valószínű. A lehetőségek száma nagy. Esetleg ha van rokon, messzebb költözni, akinél szintén van kiskorú gyerek, és nem magas az 1 főre...


Van várólista is, ha első körben nem kerültél be, de nem hiszem, hogy olyan sok helye szabadulna fel.


Lakásbérlés esetén bérelhetsz szobát is, 50-70e körül, akár többen is lehettek egy szobában, akkor már tiszta koli hangulat lesz.


Nem csak az egyetemed kollégiuma létezik: egyházi kolik (spec. ajánlással), szakkolik, ahová felvételizni lehet, magánkolik stb.

2022. jún. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Keress a neten olyanokat, akikkel össze tudsz állni, hogy közösen béreljetek ki egy lakást. Én saját szememmel láttam olyat, hogy egy kétszobás lakást hatan béreltek ki, s vettek ágymatracokat, amiket a földre lerakak, azokon aludtak. Így az albérlet egy főre eső hányada nem drágább a kollégiumnál. Szükségmegoldás, de még mindig jobb, mint el sem kezdeni az egyetemet.
2022. júl. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!