Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha technikumi szakgimibe...

Ha technikumi szakgimibe vagyok de nem a szakommal akarok egyetemre menni akkor nehezebb hogy felvegyenek?

Figyelt kérdés
Mert ugye az 5. érettségi tàrgyam itt nem választhatom hanem az automatikusan a szakma lesz
2022. jún. 29. 15:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Nehezebb, mert eddig a szakmai tárgyakra is elmentek az energiáid. De nem lehetetlen. Ha tényleg egyetemre akarsz menni, akkor az se lesz gond, ha nem vesznek fel elsőre, mert tudni fogod, hogy a lényeg nem az, hanem hogy felvegyenek - meg persze, hogy végig is csináld.
2022. jún. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az rendben, hogy szakma lesz, de a lényeg úgyis az, hogy a megfelelő tárgyakból legyen érettségid. Pl ha orvosira mennél, akkor kellene még pluszban biosz-kémia érettségi is.
2022. jún. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól függ, hogy mit kérnek felvételi tárgynak.


Pl Elfogadják a törit és nyelvi érettségit akkor nincs gond, hiszen a 4. tárgyad lehet a nyelv


Ha olyan hely ahol nem nézik a matek/magyar/törit akkor van gond, hiszen akkor vagy veszel fel egy 6. tárgyat, vagy majd érettségi után elmész még egyszer.

2022. jún. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
a sima érettségit a mi sulinkban 4.évben kell letenni a szakmait pedig 5.ben szóval ez szerintem nem gond :) ahova mennék törit,magyar, nyelvet, matekot kérnek de ez meglesz szóval akkor nem lesz hátrányom belőle?(nemzetközi tanulmányokra vagy egyéb humános szakra szeretnék menni)
2022. jún. 29. 16:43
 5/19 anonim ***** válasza:
18%
A nemzetközi tanulmányok humán? Nem valami gazdasági?
2022. jún. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
5-ös az a nemzetközi gazdálkodás, amire gondolsz
2022. jún. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem lesz hátrányod.
2022. jún. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nem is annyira a felvételinél, hanem inkább a bentmaradásnál lesz azért hátránya, mert egy szakgimi általában nem ad olyan jó alapokat a közismereti tárgyakból, mint egy hasonló kategóriájú gimnázium.
2022. jún. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#8 hogy értve? Nem ugyanaz szokott lenni a tananyag mindenhol? Nálunk szoktak kisérettségiket is rendezni 10.osztály végén
2022. jún. 29. 20:38
 10/19 anonim ***** válasza:

Azt sok helyen rendeznek, de az önmagában még semmit se jelent.

Egy gimibe eleve bejutni is nehezebb azért, nem? Tehát oda eleve válogatottabb gyerekek járnak, akikkel gyorsabban lehet haladni, meg jobban el lehet mélyülni a tananyagban. Persze egy erős szakgimi meg egy gyenge gimi összehasonlításában ez nem biztos, hogy igaz, de egy erős gimi meg egy erős szakgimi vagy egy közepes gimi meg egy közepes szakgimi összehasonlításában azért igen. Egyébként meg a tananyag is eltérhet valamennyire, még akkor is, ha van egy törzsanyag, ami az érettségi miatt itt is ott is benne van. De el tudom képzelni, hogy mondjuk egy gimiben a kötelezők mellé több minden befér irodalomból is, töriből is, stb. mint egy szakgimiben, ahol talán örülnek, ha sikerül a kötelez tananyag végéig eljutni.

De ez azért ne vegye el a kedved, csak tudjál róla, hogy jól teszed, ha nem csak a minimumra törekszel, mert aztán az egyetemen majd olyanokkal (is) leszel együtt, akik valószínűleg jobb alapokkal rendelkeznek.

(Én se gimibe jártam és én se a szakommal mentem egyetemre, nem is vettek fel elsőre, csak másodszorra, de aztán (normál időben!) elvégeztem, úgyhogy tudom, miről beszélek. Bennem azóta is van egyfajta kisebbrendűségi érzés amiatt, hogy nem gimibe jártam, de azért együtt lehet élni vele - meg még az is lehet, hogy nem is igazán indokolt...)

2022. jún. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!