Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE- Mesterképzésen hogyan...

ELTE- Mesterképzésen hogyan kell kiszámítani a hozott tanulmányi eredményeket?

Figyelt kérdés

Külföldről vagyok, és picit nehezebben megy nekem a magyar nyelv. Elvileg a következők alapján számítják ki. "Hozott tanulmányi pontok (számítási mód: az alapvégzettségben teljesített tantárgyak kreditértékének és érdemjegyének szorzatából képzett összeget a teljesített tárgyak kreditjeinek összegével elosztva, a kapott eredményt kilenccel megszorozva és egész számra kerekítve)" Nem tudom, hogy pontosan hogy jön ez ki, viszont 186 kreditet szereztem meg az egyetemen, ahová jártam, az átlagom pedig 2,01 volt, ami Magyarországon 3,99-nek felel meg.

Ugye max 45 pontot lehetett elérni, én 20 pontot kaptam, ami számomra kicsit meglepő... tudna valaki segíteni, hogy pontosan ez hogyan is működik?



2022. júl. 21. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

"az átlagom pedig 2,01 volt, ami Magyarországon 3,99-nek felel meg"

Ez fura. Hogyan?

2022. júl. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1/1

Mivel nálunk Szlovákiában az 1-es a jó jegy, az 5-ös pedig a rossz jegy. Szóval lényegében fordítva működünk.

2022. júl. 21. 22:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A külföldi végzettséggel jelentkezőkre speciális szabályok vonatkoznak, ezt figyelembe véve jelentkeztél? (Külön rész van/volt hozzá a felvételi tájékoztatóban)
2022. júl. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Természetesen aszerint jelentkeztem, ettől függetlenül még a pontozás ugyan úgy működik, és lényegében továbbra is azt szeretném megtudni, hogy tényleg 20 pont-e az, amennyi jár nekem tényleg.
2022. júl. 21. 22:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemtől több esélyed lenne ezt megtudni.
2022. júl. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok biztos a válaszban, csak viszonyításképen, én a 4,29-es átlagomra 34 pontot kaptam.
2022. júl. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!