Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szülők, ti megpróbálnátok...

Szülők, ti megpróbálnátok ugrani egy évet?

Figyelt kérdés

A fiam most volt ötödikes, iskolát fog váltani ősztől. Amikor bementünk ismerkedni, az igazgató felajánlotta, hogy legyen inkább hetedikes, ugorjon egy évet. Ehhez le kellene tennie aug. végén az osztályozóvizsgákat az 5 fő tárgyból. Annyira meglepődtem, amikor ezt felajánlotta, hogy nem mondtam nemet.

Tegnap kezdtünk el tanulni rá. Most, hogy átlátom, mennyi a követelmény, elbizonytalanodtam. Akárhogy próbáljuk aug. végéig beosztani, egy tantárggyal végeznénk, ha tényleg lelkiismeretesen mindent végigvennénk. Küldtek segédanyagként feladatsorokat is. Arra gondoltam, hogy csak azokat töltjük ki és tanulja meg, de úgy nem tanuljuk végig az egész anyagot, csak részinformációi lesznek az egészről, ami ki tudja elég lesz-e a vizsgán. Nem akarom vizsgázni küldeni felkészületlenül.

A másik meg, hogy sajnálom is, mert most a pihenésnek lenne az ideje, amikor játszik, és nem akarom elrontani a nyarát.

Mellette pedig iszonyat csábító, hogy egy egész évet ugorhatna. Az igazgató azért is mondta, hogy legyen inkább hetedikes, mert abban az osztályban jobban el tudja képzelni.

Egyszerűen nem tudom, mit tegyek. Már ott voltam, hogy írok az iskolának, hogy bocs, de nem tudjuk ezt vállalni. Tényleg rengeteg anyag, egy hónap nem elég rá, úgy, hogy közben még táborozni és pár napra nyaralni is megy. Közben meg iszonyatosan sajnálnám az elúszó lehetőséget, mert ilyet mégsem kap mindig az ember.


Szülők, ti mit tennétek?


(Értelmes, szidás, hibáztatás és személyeskedés nélküli válaszokat kérek!)



2022. júl. 24. 23:51
A kérdező szavazást indított:
skip
iskola
ugrás
osztályozó
vizsga
12 szavazat
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocs, a szavazást elrontottam, helyette egy ide beírt igen vagy nem elég
2022. júl. 24. 23:53
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Az igazgató mi alapján ajánlotta ezt fel? Miféle iskola ez, hogy csak így ajánlgatnak egy tök random gyereknek évfolyamugrást. Egyébként a leírtak alapján nem való neki, mert nincs olyan tudása, hogy ténylegesen átugorja az évet. Ezt általában csak nagyon magas IQ-val rendelkező gyerekeknek szokták ajánlani.
2022. júl. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Ne haragudj, de én ilyenről soha nem hallottam.


Nem szeretek megbélyegezni senkit, így nem fogok kamukérdést kiáltani, lehet csak én nem hallottam még erről, de ez számomra furcsa, hogy ilyen létezik. Szürreális.


Tisztában vagyok azzal, hogy amit a suliban tanulnak azzal az életben nincs előrébb, de ugyanakkor nagyon fontos, hogy kellően megérjen ehhez pedig fontos a 8 osztály. Szóval ha létezne is ilyen biztos, hogy nem mennék bele. De ne haragudj, vannak fenntartásaim a kérdésed igazságtartalmát illetőleg.

2022. júl. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Zseni a gyerek vagy mi ?
2022. júl. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Indokolatlan az "igazgató" ajánlata. Sosem látott gyereknek ilyet ajánlani szélhámosság. Te meg nem törődsz a gyerekkel, elfogadod egy sohasem látott ember ajánlatát, bedobva a gyereket egy őrültségbe. Remélem, csak troll vagy.
2022. júl. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Arra tudok gondolni, hogy az iskola... nos, hogy is fogalmazzak, hogy polkorrekt legyek... amolyan gyűjtőiskola, és azt szeretné az igazgató, hogy minél kevesebbet kelljen odajárnia. A bizonyítványa gondolom egész jó lett a gyerekednek, és az alapján jó ötletnek gondolta, mert hogy meg tudja ugrani a követelményeket. A hatodik év véget úgysem nézik sehol, így meg tökmindegy, hogy az milyen lesz neki.
2022. júl. 25. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Mitől "iszonyat csábító" ez? Milyen "elúszó lehetőség"? Komolyan kérdezem. Mi haszna van abból a gyereknek, ha nem pihenhet nyáron, és csak egy gyorstalpalót kap?
2022. júl. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Egyetemistaként én örülök annak, hogy 2 évet másik szakon voltam így a mostani szakomon sokkal érettebb vagyok a társaimanál és így jobban tudok teljesíteni.

A gyerek gyerekként szórakozzon, játszon, csináljon amit akar. Majd egyetemen lesz a világ közepe a tanulás, addig nem kell olyan véresen komolyan venni. Meg ha ugrana, akkor egy csomó helyzetbe ő fiatalabb és valószínűleg érettlenebbként kerülne, ami nem túl jó.

2022. júl. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%
Remélem nem komoly kérdés. Mégis hol laktok, hogy nincs más normális iskola? Milyen igazgató ez? Mégis hogyan lehetne egy nyár alatt bepótolni 1 évnyi tananyagot minden tárgyból? Emellett garantáltan 1 évvel le lesz maradva mindenben. Lehet, hogy jól tanul és komoly gyerek, de szociálisan nem biztos, hogy a jobban kamaszodó hetedikesek közé kellene mennie. Majd ő lesz csúfolva zsenigyerekként, amint kiderül, hogy mindenki másnál fiatalabb és osztályt ugrott. Emellett amúgy tesi órán életkorhoz vannak viszonyítva a feladatok, lehet nem fog tudni lépést tartani és rosszabb jegye lesz, mint korábban, hacsak nem valami jó sportoló is. Az sem kell, hogy mindemellé még ő legyen a nyápic is tesin.Tök felesleges elvenni a nyarát meg az életét. Emellett pl. a matek épül az előző éves tananyagra, és egyszerűen nem tud bepótolni 1 évet 3 hónap alatt. Nyelvnél ugyanígy. Pont a hetedik osztály már számítana a felvételinél, most akkor romoljon le mindenből? Nem igaz, hogy nincs valami normális iskola. Egy ilyen igazgató sem igazgató, ez kb. full illegális.
2022. júl. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Még véletlenül se! Keress normális iskolát.
2022. júl. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!