Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A feltétel nélküli alapjövedel...

A feltétel nélküli alapjövedelem sokat segítene az egyetemistáknak, hogy tanulás mellé nem kéne annyit dolgozniuk?

Figyelt kérdés
2022. júl. 25. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Nem. A világon több helyen megpróbálták bevezetni az alapjövedelmet de nem volt nagy sikere.

Szerintem inkább a diákmunkát kellene ösztönözni.

2022. júl. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Valószínűleg igen, de ez sokmindwntől függene.

Például el tudom képzelni, hogy ha lenne feltétel nélküli alapjövedelem, akkor nem kapnál szoctámot, nem kapnál lakhatási támogatást, valószínűleg ösztöndíjat sem, hiszen az egésznek az lenne az értelme, hogy mindenféle más támogatás megszűnne. Sőt, talán a diákkedvezményeket is eltörölnék, aztán egy havi bkv bérletért rögtön a háromszorosát fizethetnéd.

2022. júl. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, inkább attól tartok hogy beépülne az árakba (ugyanúgy mint pl. a CSOK), tehát nemigen lennénk előrébb.
2022. júl. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

„Szerintem inkább a diákmunkát kellene ösztönözni.“


Egy hallgató dolga a tanulás. Nem a bele széthajtása. Aki valóban jól akar teljesíteni az egyetemen, annak az sok idejébe és energiájába kerül. Munka mellett mikor lenne rekreációs ideje? Idehaza túlzottan fetisizálják a munkát az emberek…

2022. nov. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!