Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Èrdemes felvennem egyetemen a...

Èrdemes felvennem egyetemen a nèmet nyelvű kiegészìtő kèpzèst?

Figyelt kérdés

Közèpiskolàban nemet kettanos voltam, most olyan b2 szinten vagyok(81%-os emelt erettsegi). Volt olyan tantargy, amit nemetul tanultunk, viszont ott mindig atbeszeltuk a jelenteseket, a tanar lassan magyarazott, es probaltak mindig minel egyszerubben magyarazni. Azt irtak, hogy a kepzeshez minimum b2 szint kell, es elso evben csak 2 tantargyat kene nemetul tanulnom.

Egy bizonyitvanyt kaphatnek erte, ami kiegesziti a diplomat, es elvileg a nemet cegek ismerik, tanulhatnek egy felevet egy nemet egyetemen, aminek nagyon orulok, mert minel tobbet szeretnek kulfoldon lenni, megismerni mas kulturakat, megtudni, hogy hogy lehet ott boldogulni(bar nem tudom, hogy emellett is tolthetnek-e 2 felevet erasmuson). (Lehet, hogy kulfoldre koltoznek a jovoben, mert Magyarorszagon nem lesz konnyu boldogulni, mar azon is elgondolkodtam, hogy egyaltalan elkezdjem-e itt az egyetemet.) Meg elvileg minden evben van egy 1 hetes tanulmanyi ut is. Ugyhogy ez elsore nagyon jol hangzik, es ugy erzem nem kene egy ilyen lehetoseget kihagynom, viszont lehet tulvallalnam magam ezzel. Corvinus egyetem, valoszinuleg eleve nagyon nehez lesz. Gimiben nem nagyon tanultam, okos vagyok, de nehezen megy a magolas, meg meg kell tanulnom, hogy amikor kell, akkor leuljek a seggemre, es tanuljak, ne lustalkodjak, ne halogassak, mert ez nehezen megy. Nyelvet amugy viszonylag konnyen tanulok, ha erdekel. Angolul ugy tanultam meg, hogy eleinte sorozatokat neztem, utana olvastam is, meg kicsit tanultam nyelvtant, es mar van egy biztos angoltudasom, felsofokuval. Nemetet vagy 10 evig tanultam, sosem voltam jo, csak a nyelvtan megertese ment, de ha mar tanulnom kellett volna, azt nem tettem, 12. elejen kezdtem el olvasni a Harry Potter konyveket nemetul, meg sorozatokat nezni nemetul nemet felirattal, es ugy lett meg ez az emelt erettsegi. Ugyhogy nem tudom erdemes lenne-e elkezdeni.

Köszönöm, ha végigolvastad, ès azt mègjobban, ha vàlaszolsz is!



2022. aug. 21. 13:01
 1/1 anonim ***** válasza:
50%

A lélektani részhez nem tudok hozzászólni, neked kell tudni, hogy számodra mi a túlvállalás. :)


A német viszont nagyon hasznos nyelvtudás, ha odakint valami jobb munkát szeretnél megcsípni. Ha van használható "business" németed, akkor tényleg tudsz komoly pénzt keresni. Annyira össze van nőve a német és a magyar gazdaság, hogy komoly előnyt jelenthet, ha egyszerre tudsz magyarul, németül és angolul. Egy csomó német cég van itthon is, ahol el lehet kezdeni egy karriert. (Plusz Ausztria és részben Svájc is a képben van.) Úgyhogy pusztán praktikus okok alapján feltétlenül vágj bele.

2022. aug. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!