Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki egy főiskolán...

Ha valaki egy főiskolán kollégiumos lesz, mire kell nagyon ügyelnie?

Figyelt kérdés
2008. dec. 23. 14:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A szobatárskra valamit az értékeidre. Szögezzétek le mit lehet a közös szobában, ne legyen átjáróház belőle. Lehet e dohányozni, ki meddig szeret fent lenni, bulizni, tanulni...stb. Ha van hűtőtök mi a közös, vag mindenki a sajátját eheti csak...stb. Az összes közös dolgot jó előre átbeszélni ne legyen később keserű a meglepetés!
2008. dec. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
Ha szűz lány vagy, és az is akarsz maradni, akkor inkább szerezz be egy erényövet :-)
2008. dec. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Hogy ne hajolj le a szappanért a zuhanyzóban!!!!Ha fiú vagy, ha lány!
2008. dec. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

-Személyes holmiaidra, értékeidre

-Szobatársaid nyugalmára, légy tekintettel rájuk

-ne légy koszos rendetlen disznó, mert utálni fogna de nagyon

-jóhíredre: ne feküdj le boldog boldogtalannal, ne keverd a szart másoknak, ne dumálj ki embereket a hátuk mögött, mert kül hazáig üldöznek úgy kiutálnak

-egészségedre (sose zuhanyozz papucs nélkül)

-bulik során tarts mértéket, vagy ha le is iszod magad a sárga földig, próbálj meg ember maradni, még ha nehéz is, mert másnap iszonyatosan ciki lehet az emberek szemébe nézni

Ennyi jutott eszembe. Éltem egyetemi koliban, tapasztalatból beszélek.

2008. dec. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

És még beugrott valami:

Ne kunyerálj rendszeresen, ügyelj rá, hogy ne költsd el minden pénzed. A koli sok emberből kihozza a tarhálás ösztönét, de te ne légy ilyen, mert híre megy. Borzasztó gáz dolog. Ha olykor olykor (nagyon ritkán) kérsz egy szál cigit, vagy egy fújást a szobatárs csaj hajlakkjából, más. De ne nagyon ügyelj rá, hogy ne váljon szokásoddá, mert akkor a többiek erről fognak téged beazonosítani.

2008. dec. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Utsó mondatomban: azt akartam írni, hogy nagyon ügyelj rá, hogy...:)
2008. dec. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítőkész válaszát :)
2008. dec. 23. 17:33
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Ne ülj rá a vécére, soha!
2008. dec. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Arra ügyelj, hogy ne használjanak ki. Ha jó tanuló vagy, akkor se te legyél a kollégium jegyzettára, mert könnyen hoppon maradhatsz, hogy neked nem lesz jegyzeted a vizsgaidőszakra, mert elhagyja az, akinek jószándékkal kölcsönbe odaadtad. Mindig adjál a közösbe, de ügyelj rá, hogy kapj is érte.


Ne mutasd ki, hogy mivel lehet téged megbántani, mi bosszant, legyél valamennyire bizalmatlan eleinte mindenkivel. Sok tróger van a kollégiumban, akik érzelmileg esetleg zsarolhatnak, ha kiszimatolják, mivel lehet.


Ha választhatsz szobatársat, akkor nagyon jól gondold meg. Én nem választhattam, de nagyon jól jártam, csak rosszabbul járhattam volna.

Ezeket fogadd meg mindenképpen! :)


üdv: egy pesti kollégista

2008. dec. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és akkor is zárd kulcsra a szobádat, ha csak kiugrasz kivinni a szemetet!
2008. dec. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!