Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az újpesti Bródy Imre...

Milyen az újpesti Bródy Imre oktatási központ, ált. Isk, Gimnázium? (FONTOS)

Figyelt kérdés
Mik az előnyei/Hátrányai?Milyen a közösség/tanárok?Bármilyen tapasztalatot,jót,rosszat írj le!:)A dráma szakra szeretnék jelentkezni.
2010. szept. 27. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Hu, nem akarlak elkeseriteni, de szerintem a leheto legrosszabb. 2 evet huztam ott le, en meg gimiskent kezdtem, aztan lett belole kozpont. Akkor gyorsan le is leptem. szonyat ami ott megy. A tanari kar egy nagy rakas szerencsetlenseg. Drama az van boven, sajnos oran kivul is. A diakok nagy resze nem normalis. Ja es a volt osztalytarsaim kozul senkit nem vettek fel felsooktatasba! Sajnalom, de jot nem tudok rola irni. Ha van konkret kerdesed, irj nyugodtan, szivesen valaszolok.
2010. szept. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,sok kérdésem lenne!:)Nem tudom,hol kell küldeni üzenetet.Nem találom sehol.
2010. okt. 1. 14:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, mert nem engedelyeztem a privatot, ahogy latom te se, de most veled kivetelt teszek. :) Ide irhatsz: bagety@citromail.hu
2010. okt. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Írtam.:)
2010. okt. 2. 17:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Meg nem kaptam meg. Ez a h.lye citromail nem mindig kuldi el...
2010. okt. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Megkaptam, most irok.
2010. okt. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak most találtam meg a kérdésed, bár már biztosan nem aktuális azért halld egy kicsit a történetet más szemszögből is, ne csak egy megsértett volt diák szája íze szerint. ;)

Azért lett Oktatási Központ, mert nagyon sok iskola bezárt (nem csak Újpesten). Sajnos nincs pénze az államnak, ez tény. Az, hogy speciális tagozatok vannak (sport, képző, dráma) plusz költség. Ha nem vett volna minket át a Langlet Valdemár Ált.Isk. és nem váltottunk volna Oktatási Központtá akkor egyenesen mehettünk volna ahová akarunk, a levesbe. Lehet, hogy a dráma tagozaton egy két osztályban minöségromlás történt (többek között az én osztályomban is) az alattunk járók már nagyon felkészült és drámához értő tanárokat kaptak. A helyzet érdekessége, hogy az új igazgatóság keze alatt javult az átlagunk.

Amit a tanárokról írtál az számomra érthetetlen. A magyar közoktatásban nagyon kevés jó tanár van (ez tény) amiről nem a Bródy tehet. Kíváncsi lennék melyik tanár az amelyik egy "rakat szerencsétlenség" mert ha azt mondod, hogy az összes akkor nagyon nem ismered őket. Kell valamit adni azért, hogy kapj is vissza. A mi osztályunk példaértékü(!), legjobb átlagú az iskolában és hidd el valamennyiünket felfogják venni akár az ELTE-re akár a SOTE-ra. Ne csodálkozz ha rossz jegyekkel semelyik ismerősödet se vették fel. A Bródyban is lehet jó tanulónak lenni és egy elit iskolában is. Akinek nem sikerül, annak nem sikerül. Erről nyilván megint nem a Bródy tehet.

Az, hogy a diákok nem normálisak nem túl intelligens kijelentés. Ha ígyis volna erről sem tehetne az iskola, mert nem a Bródy tesz idiótává. Az én szemléletemben azonban a bródysok intelligensek, tájékozottak és nyitottak. Bár az ember nem véletlenül megy dráma tagozatra.

Sajnálom kedves Kérdező, ha az első (és egyben utolsó) válaszolónak sikerült elvennie a kedved szeretett sulimtól. Nem voltam elég gyors a válaszommal.

A Bródy egy nagyon jó buli. Jó a légkör és ha érdeklődö diák vagy (NEM stréber!) akkor a tanárok is úgy kezelnek. Nem hiszem, hogy máshol ilyen vidám egy matek vagy egy töri óra.


Egy Bródys!

2011. jan. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amiket en mondtam azok tenyek, nyilvan lehet ott is jol tanulni, de sokkal nehezebb. En utana Konyveses lettem es a Brody sajnos az osszes ujpesti iskola szerint tragedia. A nagy atlag hatarozza meg a szinvonalat es az nem eppen magas.
2011. jan. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még mindig nem értelek :) Mi van ha az átlag alacsony? Az én átlagom 4,6 senkit se fog érdekelni, hogy alacsony "színvonalú" (bár ez nem épp a tökéletes szó) iskolába jártam. Egyébként mikor odamentél tudtad jól, hogy nem egy Trefort vagy egy Apáczai. Az meg, hogy mi az összes újpesti iskola véleménye, ott ette meg a fene. Nem túl reprezentatív, hogy mondjuk a Te tanárod a Könyvesből azt mondja a Bródyra, hogy "tragédia". Az én tanárom meg a Könyvesre mondja.
2011. jan. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szeretnék én is hozzászólni ehhez az eszmecseréhez. Szülőként mindkét iskoláról van személyes tapasztalatom. A Könyves nagyon jó suli azoknak, akik nagyon komolyan veszik a tanulást. Magas a követelményszint, sokat kell magolni. A tanárok elég merevek, bár természetesen itt is vannak kivételek. Az is tény, hogy innen nagyobb százalékban kerülnek be felsőoktatásba a diákok, több nyelvvizsga van érettségire.

A Bródy jóval lazább iskola. Kevesebbet követelnek, de a tanárok nagy része jó fej, és sokkal rugalmasabbak, mint a Könyvesben. Ugyanannyi tanulással és tudással a Bródyban jobb jegyeket lehet szerezni. Így a továbbtanuláshoz több pontot vihetsz. A Bródyban a diákot sokkal inkább partnerként kezelik, nem éreztetik annyira a felsőbbrendűséget. A Könyves viszont szerintem egy jobb közösség, igyekeznek a diákéletet színesebbé tenni, sok programot szerveznek. Az iskolai sportélet viszont kb. a nullával egyenlő. A Bródyban is igyekeznek többféle programot szervezni, de mivel ide sok sportoló gyerek jár, így iskolai rendezvényeket nagyon nehéz összehozni a sok edzés miatt. A dráma szerintem jó, tényleg megismerik ennek a területnek minden oldalát, sok gyakorlati tapasztalatot is szerezhetnek. Remélem tudtam segíteni a döntésben.

2013. márc. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!