Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz, mennyire...

Mennyire nehéz, mennyire hasznos szak a PPKE BTK szlavisztika orosz? Az orosz és lengyel nyelvek párhuzamos tanulása nem túl megterhelő?

Figyelt kérdés

Hasznos alatt azt értem, hogy a nyelvek elsajátítása tekintetében mennyire érzitek hasznosnak?

Én elsősorban a levelező kmunkarendű képzésben gongolkodom.



2022. dec. 29. 15:00
 1/7 A kérdező kommentje:
Van másik diplomám, szakmám. Igazából hobbi szak lenne :D
2022. dec. 29. 15:21
 2/7 anonim ***** válasza:
6%
De hobbiból meg minek mellé egyetemi tölteléktárgyakat tanulni? Ha meg akarok tanulni egy nyelvet leülök és megtanulom de engem például az adott nyelv történelme és az emberek kultúrája teljesen hidegen hagy
2022. dec. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az orosz kultúra engem negyon érdekel, és a nyelvet tanulom is az Orosz Kulturális Központban.

Viszont nem lenne rossz egyetemi szinten is tanulni. Van bőven állami félévem, így pénzbe se kerülne.

2022. dec. 29. 15:34
 4/7 anonim válasza:
86%
Az orosz egy könnyű nyelv, de ha oroszt tanulsz előbb utánna valamennyivel egyszerűbb lesz a lengyel
2022. dec. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

“ de engem például az adott nyelv történelme és az emberek kultúrája teljesen hidegen hagy”

És ezt mégis ki kérdezte? Nem arról volt szó, hogy téged érdekel-e, a kérdezőt nyilván igen, azért szeretne ilyen szakon tanulni.

Egyébként imádom, hogy a nyelvszakokat mindig azok szapulják a legjobban, akik még a saját anyanyelvükön se tudnak leírni egy mondatot helyesen. Arról nem is beszélve, hogy a saját SZAKMÁJUKBAN se tudnának elolvasni egy SZAKIRODALMI cikket/könyvet, ha nem lennének a világon fordítók, akik, elárulom, nyelvszakon végeztek. :D

2022. dec. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Én oda jártam és nem ajánlom, főleg ha komolyan veszed a nyelvtanulás részét, mert abban a leggyengébb. Nincs elég tanár, a tanárok nem igazi tanárok, hanem oroszul tudó emberek, akiknek néha fogalmuk sincs, hogy hogyan kéne egy nyelvórát megtartani. A legnagyobb probléma viszont a számonkérés minősége vagy annak a teljes hiánya. Az a tudás, amivel néhányan átmentek az elvileg B2-es nyelvvizsgának megfelelő nyelvi szigorlaton nem lett volna elég egy A2-es nyelvvizsgához se egy komolyabb helyen. Levelezőn viszont egy olyan tanár tartja (vagy tartotta akkor 3 éven át) a nyelvórákat, aki a nappalisoknak sosem tartott nyelvórát, szóval nem tudom, hogy ő nyelvtanárként milyen, de a követelmények gyengesége az egész tanszéken, minden tárgy esetében jelen van.


A lengyel és orosz párhuzamos tanulásának van előnye meg hátránya is. A hasonlóság miatt egyrészt könnyebben fog menni a lengyel, viszont nekem még ma is van, hogy lengyel szó jut eszembe, amikor oroszul beszélek (pl. tegnap soczewica a чечевица helyett), és akkor úgy érzem, lehet jobb lett volna kihagyni a lengyelt, mivel azt úgyse használom azóta. Amúgy szerintem jobb lenne, ha nem a második évben jönne be a lengyel, hanem a harmadikban, amikor már elvileg biztosabb tudása kéne hogy legyen az embereknek. Egyébként annak ellenére, hogy csak ez a két szláv nyelv van a Pázmányon, tehát minden oroszos második szláv nyelve a lengyel és fordítva, egyáltalán használják ki az ebben rejlő lehetőséget arra, hogy hatékonyabban tanítsák.

Egyébként a lengyeltanárokkal való tapasztalatomból kiindulva én inkább ajánlanám a lengyel szakot (persze ha kifejezetten az orosz érdekel, akkor ez lényegtelen). Ha van még kérdésed szívesen válaszolok.

2022. dec. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
57%
Én is oda jártam, és nekem egész más tapasztalataim voltak. A tanárok nagyon segítőkészek és lelkesek voltak, az órák többnyire élvezetesek, a színvonal meg kifejezetten magas. Mindenkivel igyekeztek személyre szabottan foglalkozni, sőt a tanórákon kívüli is gyakoroltak velünk teljesen ingyen. Persze az orosz nehéz nyelv, kell hozzá türelem és kitartás, de szerintem ha a pázmányon tanulsz, akkor jó esélyed van rá, hogy le tudod tenni a nyelvvizsgát.
2023. nov. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!