Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Villányi:Kémia, kétszintű...

Villányi:Kémia, kétszintű érettségi vagy Mozaik 11-12 Kémia tankönyv a jobb?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, 24-ben szeretnék emelt szinten érettségizni kémiából. A megnevezett két könyv közül melyik lenne alkalmasabb, jobb? Mindnkettő megvan, de még nem tudom, hogy melyikből tanuljak. A faktos tanárom csak a Villányit javasolja, de néha attól tartok, hogy néhol túl kevés adat van benne egyes részeknél. Jól érzem, vagy ponthogy a felesleges, szükségtelen dolgokat hagyta ki belőle, amit a Mozaikos megemlít? Tudnátok segíteni, hogy melyik legyen a fő irányadó?


Egy másik fórumon egy olyan választ kaptam, hogy az elvárás iskoláktól függően változhat, valahol a ez, valahol az. Ezzel még kitörölhetem, mert az emelt meg nem az iskolán múlik majd, nem lesz más a feladatlap.


Kérlek, hogy szavazzatok és írjatok véleményt, eredményt.



2022. dec. 31. 14:58
A kérdező szavazást indított:
Villányi
Mozaik
15 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
5%

- Villányi Attila: Kémia I-III. + Ötösöm lesz kémiából.


- Dr. Veszprémi Tamás: Általános kémia


+ Régebbi emelt szintű érettségik megoldása.

- Balázs Lórántné: Hogyan ​oldjunk meg kémiai feladatokat?

2022. dec. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnézed a Villányi Attila könyvet és összehasonlítod a nemzeti alaptantervvel, akkor látszik hogy az alapján készült, tehát minden benne van, ami kell. :)
2022. dec. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%

A számolásokat a villányi feladatgyüjteményből tanultam. A mozaik tankönyvekből az elméletet tanultam.


Az ötösöm leszt csak ritkán vettem elő.

2022. dec. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#1 plussz plussssz mindent 😂😅
2022. dec. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Veszprémi ált kémia könyve egyetemi szintű, nem kell az érettségire. Villányi és mozaik egyaránt jók.
2022. dec. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen, úgy döntöttem, hogy a Villányi könyv lesz az alap, és az érettségihez közeledve majd olvasás szintjén a Mozaikos könyvet is elő fogom venni. Köszönöm mindenkinek.
2022. dec. 31. 19:46
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

#3-as vagyok


hiába lepontoztatok, de ez bőven elég


86 százalékra volt elég

2022. dec. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Van egy másik kérdésem, aminek nem nyitnék új kérdést. Szerintetek a régi érettségik könnyebbek voltak kémia emelten, mint a mostaniak? Pl. van számottevő különbség a 2007-es és a 2022-es között? Vagy kb egy szint, csak év függvényében változhat, hol nehezebb egy kicsit, hol könnyebb? Meg nyilván egyénfüggő is..
2023. jan. 1. 13:26
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy milyen nehéz, mert a többiek is ugYanazt írják. Amúgy nincs nagy különbség.
2023. jan. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amelyik szövege jobban rádragad.Én mozaik mellett vagyok,sok könyvüket használtam középiskolábán,még alapozó kurzushoz is egyetemen.
2023. jan. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!