Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Volt már, akinek nem fogadták...

Volt már, akinek nem fogadták el a vizskurzus kérelmét?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy elmentem vizsgázni január második hetében, de nem sikerült és különböző okok miatt (betegség és haláleset a családban) nem mentem vissza megpróbálni mégegyszer. Direkt megnéztem az egyetem TVSZ-ét és egy sikertelen vizsga elég ahhoz, hogy vizsgakurzust kérvényezzen az ember (máshol nem tudom hogy van ez, nekünk kérvényezni kell, nincs is külön kurzusként meghirdetve, úgy veszik fel neked), de a TO úgy fogalmazott, hogy akkor vesznek rá fel, ha elfogadták a kérvényt.

Nem tudom eldönteni, hogy a 'ha elfogadják' azt takarja-e, hogy 'ha estleg elfogadják' vagy inkább egy 'amikor elfogadják' lenne. Biztosan van a tárgyból vizsgakurzus, az oktatónk is mondta, hogy minden évben kell pár embernek.

Volt már akinek elutasították ezt a kérvényt? Ha igen, milyen indokkal? (Igazából attól tartok, hogy a TVSZ ellenére is azt mondják majd, hogy 'nem próbálkoztam eléggé' és így nem lehet vagy hasonló.)



2023. jan. 30. 10:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha haláleset volt a családban (és mostanában), akkor kizárt, hogy ne engedélyezzék. (Részvétem.)

Mondjuk hallottam már olyat, hogy valaki nagyszülő 10 hónappal korábbi halálára akart hivatkozni (ugye az nem is az adott félévben volt), na azt már nyilván nem fogadták el.

2023. jan. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!