Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » OE NIK mellett munka vagy...

OE NIK mellett munka vagy dualis kepzes?

Figyelt kérdés
Hello, egyetem valasztas elott allok. Mernokinformatikat szemeltem ki. Nem szeretnek kolis lenni mivel van egy parom pesten, es szeretnek vele osszekoltozni. Viszont az albi miatt kene dolgoznom. Mit ajanlotok? Dualis kepzesre menjek vagy probaljam meg nappali mellett a diakmelot? Jo a dualis kepzes? Olyan valaszoljon akinek van tapasztalata OE NIK mernokinfon (nappali/dualis).

2023. febr. 8. 08:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a munkát javasolnám. Nálam ez kb úgy működött, hogy az első 3 félévben letoltam minden tárgyat, amit előre lehetett, utána, szigorlat és szakosodás után már jelentősen lazult a képzés, a bejárós órák zömén is tudtam ho-ból főállásban dolgozni. Előtte nem volt egyszerű, most változott a tanterv, nem tudom, nektek milyen lesz, de nálunk az első 3 félév elég húzós volt.


Én a helyedben egyébként nem erőltetném azt a nappalis képzést, ha ennyire kell a pénz. Kurvára fölösleges.

2023. febr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én az ÓE AMK-ra járok szintén mérnökinfóra remélem segít valamit, gondolom a NIK-en sem sokkal másabb.


Itt alapvetően tömbösítve vannak az órák Hetfő-Csütörtökön van csak tanítás. Így a duálisosok tudnak menni pénteken dolgozni. A szorgalmi időszak alatt heti 8 órát dolgoznak, a szorgalmin kívül pedig heti 40-et. A pénzt ösztöndíj formájában kapják ez a minimálbér 65%-a (150800 ft), vagyis ugyanannyi heti 8 és heti 40 óra munka esetén is. Ez a heti 40 óra csak a vizsgaidőszak szempontjából érdekes mert van ahol hazaengednek tanulni, máshol meg szabi vagy fizetésnélkülire kell menned.

2023. febr. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!