Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor fel kell tölteni...

Most akkor fel kell tölteni az e-felvételibe az anglisztika (magyar nyelven) szerzett diplomát vagy nem?!

Figyelt kérdés
Mesterképzésre jelentkezem, a felvi.hu megnevezése szerint anglisztika (magyar nyelven) szereztem a diplomámat 2022-ben. Ez azért különleges szitu nekem, mert a tájékoztatókban az van, hogy a 2006 után kapott diplomákat nem kell feltölteni, KIVÉTEL ez alól a "tanítói oklevelet, ha idegennyelvi műveltségi területen végzett, illetve azokat az okleveleket, ahol a képzést és a záróvizsgát idegen nyelven végezte a jelentkező." Nekem ugyan a felvi.hu-ban az van megnevezve, hogy (magyar nyelven) de szinte minden órám angolul zajlott+ a záróvizsga is. Akkor nekem is mégis fel kell töltenem? És akkor elég ha lefénymásolom a piros fedlapos oklevelemből az egy lapot ami magyarul van?

2023. febr. 14. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyanez volt a problémám tavaly. Végül nem kellett feltölteni, merthogy hivatalosan magyar nyelvű a képzés és itt csak ez számít.
2023. febr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia! Huhh, köszönöm szépen. Egyébként 3 helyen is érdeklődtem ezügyben hivatalos helyen, kb sehol nem kaptam érdemi választ erre, sőt, türelmetlenség és bunóság fogadott mindenhol (1 hely kivétel) és mindenhol mást mondtak. Én is sejtettem egyébként, hogy nem kell, csak már annyira összezavartak ezek az ügyintézők...
2023. febr. 14. 17:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, amit leírtál, akkor azért zajlott angolul a záróvizsgád, mert anglisztika szakos voltál, nem azért, mert angol nyelvű képzésre jártál. Az arra vonatkozik, aki angolul csinálja pl. a pszichológiát. Te egy sima magyar nyelvű képzésre jártál, így rád ez nem vonatkozik.
2023. febr. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ismerős. Tavaly végül így tisztázta az ELTE: [link] :)
2023. febr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem csak az én kálváriám (volt) :D köszi mindenkinek!!
2023. febr. 14. 18:28
 6/6 A kérdező kommentje:

Vicces egyébként, a felvi.hu-s ügyintézők mennyire nincsenek képben, pedig pont nekik kéne mindent tudni... Kérdezi az ember a telefonban, hogy milyen nyelvű az oklevélmellékletem. Mondom kétnyelvű. Ő: Akkor fel kell tölteni!

De bakker, minden oklevélmelléklet kétnyelvű :'D

2023. febr. 14. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!