Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Behajthatja rajtam az egyetem...

Behajthatja rajtam az egyetem a tandíjat, ha egyszerűen nem fizetem be?

Figyelt kérdés
Költségtérítéses szakot kezdtem el idén, de abba akarom hagyni. A beiratkozás kötelez egyben arra is, hogy befizessem a tandíjat, milyen következményei lehetnek, ha ezt mégsem teszem meg?
2010. okt. 8. 03:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Aláirtál egy szerzödést- ez természetesen kötelezö rád nézve is. HA nem fizetsz, akkor behajtják és jogosan.
2010. okt. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%

Nem hajtják be. Nem jelentkezhetsz vizsgázni, így az első féléved bukik, és mivel nem teljesíted a minimum elvárt kreditet, dékáni határozatra ki fognak rúgni.

Az egyetemi előadások látogatásának lehetősége mindenki előtt nyitva áll. (Bármelyik egyetem bármely karának előadására bárki bemehet - ez nem kerül pénzbe.)

2010. okt. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Minden egyetemem más és más a tandíj befizetésének haártideje.. van olyan heyl ahol a beriratkozuűásnak feltétele, ohgy befizetted.... stb. Ezért javaslom keresd meg az egyetemed szmsz-ét a vizsga szabályzatot és mindne vonatkozó iratot. Ezek lapján intézd el, ohgy megszünjön a jogvizsonyod.. amennyiben nem állsz semmiylen jogvizsonyban az egyetemmel akkor nem követelheti rajtad a tandíjat.. de ha még van jogviszonyod igen behajthatja.
2010. okt. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem ha egyszer beiratkoztál akkor már perkálnod kell az a félévet.
2010. okt. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
szerintem sem hajtják be csak mivel tartozásod lesz nem jelentkezhetsz vizsgára és kirúgnak mint már írták előttem egyébként menj be a TO ra és mondd meg hogy ki szeretnél iratkozni és akkor lehet hogy nem kell kifizetni a tandíjat ugyanis szeptemberben még lehet ilyet igaz már október van úgyhogy nem biztos hogy sikerül.
2010. okt. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem ki kell fizetni, senkit nem érdekel, hogy Te közben abbahagytad. A lottószelvényt is ki kell fizetni attól, hogy nem nyertél vele...
2010. okt. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!