Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minimum mekkora IQ szükséges...

Minimum mekkora IQ szükséges az orvosi felvételihez?

Figyelt kérdés

Elkezdtem intenzíven gyakorolni az emelt érettségiket, és azt vettem észre, hogy pl. a biosz érettségi úgy van felépítve, hogy:

- vannak a nagyon dedós kérdések, amiket egy általános sulis is meg tudna oldani (direkt azért, hogy senkinek se legyen 0 pontja, érje el legalább a 40%ot)

- utána vannak a középerős feladatok, ahová már szükséges a tankönyvi tudás, és aki tisztességesen tanul és készül, az el is tudja érni a 65-70%ot

- végül olyan feladatok vannak, amiknél hiába tanulja meg az ember A-Zig az összes anyagot, nem a tudást mérik, hanem a logikát (azaz, olyan jellegű kérdések, hogy mondjuk mivel lesz X+Y egyenlő, ha tudjuk, hogy ilyen meg olyan körülményeket kell számításba venni).


Szerintetek nem vagyok elég okos, ha ezekre ritkán tudok csak válaszolni?

Mindig amikor megnézem ezeknek a kérdéseknek a megoldását, akkor fogom a fejemet, hogy erre soha nem jöttem volna rá. Összeáll a kép, de továbbra is azt érzem, hogy soha a büdös életbe nem jöttem volna rá a helyes megoldásra. Egyszer megcsináltam egy Mensa-tesztet online, és ott elvileg 120-125 között eredményt mutatott nekem, tehát átlag feletti tartományba esek.

Viszont eléggé félek, hogy hiába tanulom meg az egész bioszt az összes és legjobb tankönyvekből, ha ezeknél a logikai kérdéseknél, amik nem kérik a tankönyvi tudást, megbukok?!


Szerintetek valami extrém magas IQ szükséges a 85% feletti eredmény eléréséhez?



2023. máj. 3. 08:36
 1/8 Zcom09 ***** válasza:
90%

Ezt már számtalantól megkérdezték. Az egyetemeket nem érdekli az IQ-d. Csak az aszámít hogy hány pontot érsz el. 85-90% ot átlagos IQ val is ellehet érni ha elhivatott az ember.


Valamint a bioszban mindig vannak szabályok, ami szerint az adott dolog működik. Nincs olyan feladat ami tiszta logikát igényelne mint mondjuk matekban. Mindig található valami szabály vagy rendszer ami szerint megoldható.

2023. máj. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De az, hogy hány pontot érsz el korrelál az intelligenciahányadossal. Az egyszerűbb feladatok tényleg bárki meg tudja csinálni, ezért jár is egy olyan cirka 60%. De nekem nagyon úgy tűnik, hogy az említett, nehezebb feladatok megoldása csak egy adott tartományon felül lehetséges.
2023. máj. 3. 10:00
 3/8 Zcom09 ***** válasza:
100%

Ez a gondom ezzel az egész IQ dologgal. Hogy emberek rosszul értelmezik, és képtelenek elfogadni hogy nem ez határozza meg hogy mire képesek. (Maximum extrém esetekben)


Igen egy magas IQ val rendelkező ember könnyebben végzi el az adott feladatot, de az átlag és az alatti is képes rá. Csak lassabban vagy több tanulás által. Az IQ önmagában nem reprezentatív hogy mennyire jól a tanulási technikad, vagy hány pontot érhetsz el.


Láttam az átlagnál jóval alacsonabb IQ val rendelkező diákot egyetemet elvégezni és inteligens diákot megbukni az alap éretségin. Bár az átlagot nézve tény, hogy egyetemen végzettek között magasabb az átlag IQ, de ilyen szinten még ez a szelekció nem jelentős Az IQ erték csak az extrém értékeknél bír olyan szereppel amire te gondolsz.

2023. máj. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Z003 ***** válasza:
100%
Ez nem így működik.
2023. máj. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Hogy emberek rosszul értelmezik, és képtelenek elfogadni hogy nem ez határozza meg hogy mire képesek."


Szerintem egy átlagos IQ-val rendelkező ember soha nem lesz pl. matematika professzor. Az intelligencia a gyors problémamegoldó képességről és a többdimenziós gondolkodásmódról szól. Mindegy egyébként, nem erről szól a kérdés.


De akkor miért mennek olyan nehezen a logikai kérdések? Miután elolvasom a választ, akkor szinte majdnem elsírom magam, hogy nem jöttem volna rá magamtól.

2023. máj. 3. 13:11
 6/8 Zcom09 ***** válasza:
100%
Például milyen egy ilyen feladat? A legtöbb ilyen esetben a diákok átsiklottak valamilyen korábbi információn. Bioszban nincs nagyon tiszta logikát igénylő dolog mindent vissza lehet vezetni alap szabályokra.
2023. máj. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a problémamegoldás, ami biosz érettségihez, vagy akár az orvosi munkához kell, más, mint amit az IQ teszt mér, mert kell hozzá egy hattértudás, amit tudni kell alkalmazni is (mondjuk nem csináltam még IQ-tesztet, csak orvosi diplomám van). Viszont ez gyakorlással fejleszthető.


Hasonló a sakk is, hiába kiemelkedően magas az IQ-d, nem fogsz rögtön nagymester szinten játszani, ahhoz előbb le kell játszani pár ezer játszmát, nyitásleméletet tanulni, feladványokat gyakorolni, stb.


Szóval csak gyűrd azokat az érettségi feladatokat, előbb-utóbb menni fognak.

2023. máj. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem csoda, hogy a logikai készséget ilyen fontosnak állítják be, hogyan jön akkor rá egy orvos, hogy mi a baja a betegnek, ha gyenge a logikai készsége, hiába tud mindent biológiából!
2023. máj. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!