Ezt megengedett-e?

Figyelt kérdés

Nézem a matek érettségi YT megoldásait…


“Asszondja” az egyik hogy a számológéppel a másodfokú egyenletet is ki lehet számolni ?!


Tehát elég ha bepötyögöm, és kiadja X1, X2 nem kell bohockodni a levezetéssel?



Saját kérdés, látom van olyan is ami koordinátageometriás számológép ezek szerint az is megengedett, ami ki is rajzolja az ábrát?


2023. máj. 3. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


A második rész Fontos tudnivalóinak 7. pontja

2023. máj. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi


“ nullára rendezett másodfokú egyenlet gyökeinek meghatározása. ”

Tehát ; Ha rendezem a 2. fokú egyenletet és ezt kapom : x^4+3x=0


Itt kiszámoltam erre, átvittem a számokat, hogy a másik oldalon 0 maradjon. Ilyenkor nem kell bohockodni a képlettel elég csak az eredmény, igaz? Ezt jelenti amit idéztem?

2023. máj. 3. 19:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen. Ha ott van a papíron a nullára rendezett egyenlet (amit be fogsz vinni a számológépbe), akkor nem kell a képlet meg a levezetés, elég az eredmény. De az fontos, hogy a nullára rendezettet írd is le, ne csak a gépbe pötyögd be!
2023. máj. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
😉. Köszi.
2023. máj. 4. 05:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!