Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges, hogy azért kapok...

Lehetséges, hogy azért kapok rossz osztályzatot a beadandóimra egyetemen, mert rossz a forrásmegjelölés vagy más formai hiba miatt?

Figyelt kérdés

Többször lehúzták a beadandóimat.

A forrásmegjelölést mondjuk sosem értettem, hogy van pontosan. Én lábjegyzetes forrásmegjelölést használok, szerintem az a legegyszerűbb. A Word-ben hivatkozásoknál rákattintok, hogy források kezelése, új forrásként hozzáadom, majd lerakom lábjegyzetbe.

És kb mindent lehivatkozok, amit nem saját fejből írtam, egy oldalon legalább 5 hivatkozás van. Van, ahol 8-10 is. Ha pl. egy mondatnyi információt szedek egy weblapról, azt is lehivatkozom. Azért is furcsa, mert ehhez képest más PDF-ekben pl. alig látok hivatkozást.



2023. máj. 10. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bölcs dolog itt érdeklődni, hiszen itt pontosan meg fogjuk tudni mondani, miért nem kapsz jó osztályzatot a beadandóidra. Persze anélkül, hogy egyetlen egyet is láttunk volna. Mindjárt írom is a részletes véleményem. Ne menj sehova!
2023. máj. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó, de formai hibák miatt valószínűsíthető, hogy egy 5-ös vagy 4-es beadandót lehúznak 3-asra?
2023. máj. 10. 19:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán milyen szak?
2023. máj. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg kéne kérdezni az értékelőd, hogy miért ennyi, hogy tudnál még jobb lenni.
2023. máj. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nemzetközi gazdálkodás
2023. máj. 10. 20:16
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Na egyszer pont így jártam, fakultációs beadandóra 4-est kaptam. Írtam egy emailt, hogy láttam a jegyemet, szeretném tudni, hogy milyen hibák vétettem, hogy a jövőben hasonló feladatoknál ne kövessem el ezeket.

Megbeszéltünk egy időpontot, bementem a tanszékre.


Megnyitotta a dolgozatomat, és eszébe is jutott melyik volt az: Juj! Hát erre inkább hármast kellett volna adnom!


A hivatkozásokkal volt a baj. Ugyanígy lábjegyzetben, igaz, kicsit kaotikusan, mert hol link volt, hol nem stb - elfelejtettem ezeket helyrerántani. Megbeszéltük az elvárt formátumot, aztán megdicsérte a tartalmat, ami egyébként nagyon tetszett neki. Azt mondta, ha a kijavítom, átírja a jegyet. Még ott a helyszínen beírta a megajánlott ötöst, amit azután fogadtam el, hogy visszaküldtem neki a javított beadandót... (Hab a tortán, hogy vagy 2 hónap után találta meg a spambe :D)


Kérdezd meg! A hivatkozás nagyon fontos, simán levihet egy vagy több jegyet. Minden egyetemnek meg van a saját követelmények, hogy milyen formátumban szereti, de sima wordben elég nehéz kezelni ezeket a hivatkozásokat. Mendele-t, vagy Zoterot ajánlok ami szépen kiírja DOI-val a hivatkozásokat.

2023. máj. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Csak fogalmam sincs, hogy kell normálisan hivatkozni. Ezt sosem mutatták meg sehol. Ezt a lábjegyzetes hivatkozást is a youtube-ról néztem.


Meg csak az idézett szöveget kell lehivatkozni? Vagy mindent? Mert én ha leírom pl, hogy “az ég kék”, arra is keresek valami forrást, ahol le van ez írva és lehivatkozom.

2023. máj. 11. 14:43
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Utana kell nezni, minden tanszeken meg van mit varnak el. Ott kell erdeklődni.
2023. máj. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!