Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha abszolválok, de nem adok...

Ha abszolválok, de nem adok le szakdolgozatot és nem államvizsgázok, akkor vissza kell fizetnem az ösztöndíjas féléveimet?

Figyelt kérdés

2023. aug. 25. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Visszafizeted vagy ledolgozod. Ledolgoznod akkor is kell, ha befejezed.
2023. aug. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen különbség, hogyha nem államvizsgázol pár féléven belül, akkor rögtön fizetni vagy dolgozni kell és nem elég 20 éven belül ledolgozni majd valamikor.


Ezzel én se voltam tisztában, szóval meglepődtem, amikor írt az Oktatási Hivatal, hogy mivel nem államvizsgáltam az abszolválást követő 1,5 évben, már most dolgoznom vagy fizetnem kellene. Azt hittem elég, ha államvizsgázok 5 éven belül.

2023. aug. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Félreérthetően írtam, azért nem ténylegesen azonnal kell fizetni, de pár éven belül. Lehet kérvényezni azt is, hogy a felhívástól ketyegjen az óra és ne az abszolválás időpontjától. Ez akkor jó, ha nem dolgoztál a két időpont között és le szeretnék dolgozni vagy szimplán később fizetni a tandíjat (ha nem dolgozol Magyarországon).
2023. aug. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szerzel oklevelet a képzési idő másfélszeres idejében, akkor ennek letelte után 2 éven belül el kell kezdeni ledolgozni az aktív féléveket, vagy fizetni kell.
2023. aug. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!