Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez normális...

Szerintetek ez normális dolog? Hogyan álljak ki magamért?

Figyelt kérdés
12.osztályba járok, erős gimnázimba. Egy erős négyes tanuló vagyok. Sokat tanulok, igyekszem minél jobban teljesíteni. Viszont órákon gyakran leblokkolok, elakadok és rossz választ mondok. Ilyenkor az osztálytársaim kinevetnek. Meg akkor is nevetnek, ha úgy egyáltalán elrontok valamit. De egyébként nyilván ők is hibáznak, de ezzel, hogy minden alkalommal röhögnek rajtam, úgy tűnik, mintha én állandóan mindent elrontanék. A tanárok meg soha nem szólnak semmit, hogy hagyják abba a röhögést, vagy legyenek normálisabbak. Mit tegyek szerintetek? Mert elegem van már ebből, hogy akárhogy igyekszem, az osztálytársaim mindig teljesen aláássák az önbizalmamat és rendesen gátolnak az órai teljesítményemben. 18/L

2023. okt. 4. 13:18
 1/2 A kérdező kommentje:
Ohh, bocsánat, még van pár dolog. Az igazsághoz tartozik még, hogy rólam terjedt egy pletyka az osztályban 2 éve, ami miatt ki voltam közösítve. Ezenkívül én sajátos nevelési igényű vagyok, csak még a papírom nincs meg róla, jelenleg zajlik annak megszerzése. De emiatt én kicsit másképp viselkedek, és máshogy kell hozzám közelíteni, mint másokhoz. Tehát elég sok gát van mostanában, amit szeretnék leküzdeni valahogy
2023. okt. 4. 13:22
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

12. osztályban szerintem már ne az osztálytársaknak akarj megfelelni! Év végén érettségi, aztán felvételi, felsőoktatás.


Az osztálytársak az első naptól kezdve érezték, hogy valamiben eltérsz az átlagtól, nem is volt meg az összhang, és ez nem is most fog megváltozni. De nem is nekik kell megfelelned, a lényeg a tudásod.


A szóbeli érettségire viszont készülnöd kell, nem csak a tárgyi tudásnak kell meglennie, hanem az "előadásnak" is. Lehet, hogy a papírod, ami épp folyamatban van éppen az ilyen helyzetekben ad majd könnyítést (nem tudom, mit enged a rendszer, lehet, hogy nálad majd az írásbeli eredményét jobban figyelembe kell venni, vagy alapból csak írásban leszel számonkérhető), de azt mindenképpen jól teszed, ha valahol a "felelést", tehát a kidolgozott tételed elmondását is gyakorlod, ha valaki kérdéseket tesz fel, kvázi feleltet az anyagból.


Ehhez hozzá lehet szokni, meg lehet tanulni olyan technikákat, amivel a felelésed könnyíted meg pl. ha fel akarsz valamit sorolni, akkor nem mondod be előre, hogy hány elemű lesz a listád, tehát nem úgy kezded, hogy "József Attila költészetében 4 korszakot különböztetünk meg", helyette "József Attila költészete több korszakra osztható...", így ha 4 helyett három jut eszedbe, akkor is kerek a feleleted. Időd is van gondolkodni, nem kell rávágni a választ semmire, mielőtt a kérdést befejeznék, lehet következtetni, hangosan gondolkodni, egyes válaszokat kizárni... ezek is mind valamekkora hozzáértést, kompetenciát mutatnak.


Az osztályfőnöködnek is elmondhatod, hogy mennyire nehezített pálya neked a társaid rosszindulata, meg hogy rajtad szórakoznak, és hogy úgy érzed, hogy nem tudod a teljesítményed legjavát nyújtani. Talán ő is tud valamit tenni, vagy a kollégái, vagy az osztálytársaid irányába.

2023. okt. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!