Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz óvodapedagógus...

Mennyire nehéz óvodapedagógus szakra az ének felvételi?

Figyelt kérdés
Nem vagyok valami képzett énekből, de hajlandó vagyok elmenni énektanárhoz gyakorolni. Amik le vannak írva azok rendben vannak. De mennyire kell szépen hibátlanul, tisztán énekelni? Nagyon félek tőle, de szeretnék felvételizni, mert óvónő szeretnék lenni.
2023. okt. 23. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Alapból tudnod kell a kottaolvasást. Jó, ha játszol valamilyen hangszeren, legalább furulyán.


Blattolás a 333-ból.

Tiszta kiejtés, tiszta hangképzés, ritmikai gyakorlatok.

Vegyél pár órát tanártól.

dec. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyűjtsd össze, hány népdalt, gyermekdalt tudsz. A youtube tele van az óvodásoknak való dalokkal. Gyakorold.
dec. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Feladat:

a hallásvizsgálat keretében néhány magyar népdal vagy műzenei szemelvény előadása emlékezetből, szabad választás alapján (a dalokat más-más kezdőhangról is meg kell tudni szólaltatni),

a zenei emlékezet vizsgálata során egyszerű, rövid ritmussorok visszahangoztatása (negyed-, nyolcad-, pontozott ritmus és szinkópa kombinációiból) tapsolással, kopogással; néhány hangból álló egyszerű dallamok visszaéneklése dúdolással vagy szolmizálva,

a kottaolvasási készség vizsgálata során néhány ütem lapról olvasása az egyszerű gyermekdalok szintjén az ötvonalas rendszerben.

Az elbírálás alapvető szempontja, hogy a jelentkező rendelkezzék az ének-zenei tevékenység vezetéséhez, tanításához nélkülözhetetlen zenei hallással, egészséges énekhanggal és megfelelő hangterjedelemmel.

2. A beszédalkalmassági vizsga

Célja: annak megállapítása, hogy a jelentkezőt beszédállapota alkalmassá teszi-e a pedagógusi pályára.

Feladat:

10–15 soros nyomtatott prózai szöveg felolvasása, szükség szerint a szöveg reprodukálása, illetve beszélgetés. A szöveget közismert gyermekirodalmi művekből jelölik ki. A jelentkezőnek a felolvasandó szöveg előzetes megismerésére időt adnak.

A szóbeli szövegalkotó képesség felmérése kötetlen beszélgetés keretében.

Az elbírálás szempontjai:

Vannak-e a jelentkezőnek hangképzési zavarai (pöszeség, raccsolás, selypítés, orrhangzós beszéd, a magánhangzók igen zárt képzése, egyéb beszédhangképzési hibák).

A jelentkező beszédritmusában észlelhetők-e súlyos zavarok (dadogás, értelemzavaró hadarás, leppegés, pattogás).

A felolvasás mennyire értelmes, követhető, kifejező.

A tájnyelvi ejtés nem beszédhiba, tehát nem kizáró ok.

Kizáró okok:

hangképzési rendellenességek,

ritmuszavarok,

a beszéd megértését akadályozó rendkívül zárt ejtés.

[link]

dec. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok valami képzett énekből, de hajlandó vagyok elmenni énektanárhoz gyakorolni. Amik le vannak írva azok rendben vannak. De mennyire kell szépen hibátlanul, tisztán énekelni? Nagyon félek tőle, de szeretnék felvételizni, mert óvónő szeretnék lenni."

Ennyi motiváció pont elég lesz, még az énektanárra sem biztos, hogy szükség lesz, kár túlizgulni. Sok sikert! :)

dec. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!