Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik, ha nem passziválo...

Mi történik, ha nem passziválok, csak nem megyek el semmiből vizsgázni?

Figyelt kérdés

Államin vagyok az egyetemen, viszont úgy döntöttem, abba szeretném hagyni, és passziváltam volna, viszont azt az ELTE ilyen későn már csak nyomós okkal fogadja el, én pedig orvosi igazolást nem tudok szerezni semmi súlyosabb betegségről, ami indokolná, hogy otthagyom

Ha nem fogadják el a kérelmemet, és én nem járok be, nem megyek el egy vizsgámra se, rögtön kirúgnak, vagy mi a következmény?

Azért passziválnék csak, mert jó lenne, ha megmarad a hallgatói jogviszonyom



2023. nov. 19. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem mész el a vizsgákra, értelem szerűen nem kapsz kreditet, és kezdheted a félévet előről. Ha nem akarod folytatni az egyetemet, miért maradna meg a hallgatói jogviszonyod?
2023. nov. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ha megmarad még egy félévig, könnyebben tudok diákmunkát vállalni

Esti suliba megyek majd de azzal ezerszer nehezebb munkát találni:/

2023. nov. 19. 22:32
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha egy félévben 0 kreditet hozol össze, attól még nem rúgnak ki. Nálunk két félév alatt kell minimum 36 kredit teljesítése, és máshol is átlagban két félév eredményét nézik, nem pedig egyet. Szóval szerintem egy 0 kredites félév nem von maga után semmit, csak ha mindkét félévben ezt eljátszod, és nem éred el a minimum kreditszámot.
2023. nov. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!