Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szociális ösztöndíj januárra...

Szociális ösztöndíj januárra nem jár?

Figyelt kérdés

Idén váltottam egyetemet, az előző helyen szeptembertől januárig kaptam ösztöndíjat, itt viszont nincs kiírva neptunban januárra (és valószínűleg már nem is lesz, mert 6-áig szokták utalni).

Nagyon nem gondolom fairnek, hogy pont vizsgaidőszakra nem adnak. Ilyenkor még azt a kevés hétvégi diákmunkát se tudom elvállalni, ami szorgalmi időszak alatt belfért az időmbe. Ja és persze a koli pénzt ettől függetlenül ugyanúgy elkérik. Alapból is sokkal kevesebb támogatást ítéltek meg itt, mint a másik helyen (ugyanazokra a papírokra). Miért nem tudják legalább azt a keveset folyamatosan utalni?

Tudom, hogy sokan elcsalják és nem ettől függ a megélhetésük, de nekem sajnos igen.


Megteheti ezt az egyetem?

Nincs erre valami szabály vagy törvény?



jan. 8. 14:41
 1/2 Metionin ***** válasza:
100%
Van, ahol a félév 2.hónapjában küldik egyszerre. Én Debrecenbe járta, a szeptember+október és a Január+február mindig egyszerre jött. Tényleg nagy szopás amúgy, én is dolgoztam és többször emiatt kellett plusz műszakokat vállalnom, mert persze a kolit meg mindent ugyanúgy időre ki kellett fizetni abban a 2 hónapban is.
jan. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Biztos a január+február volt együtt? Nem inkább a február-március?

Csak mert elvileg a január még az őszi félévhez tartozik, a február meg ugye már a tavaszihoz és arra pedig újra be kell adni a papírokat. Nem is biztos, hogy aki az őszit megkapta, az a tavaszit is meg fogja, illetve a támogatás mértéke is változhat, szóval ez így nekem elég logikátlannak tűnik. De nyilván a semminél az is jobb lenne ha februárban duplán utalnának (bár a mostani helyzetemen ez nem segít).

Köszi a választ!

jan. 8. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!