Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a tanítói...

Mennyire nehéz a tanítói alkalmassági vizsga?

Figyelt kérdés

Már korábban is gondolkodtam ezen a pályán viszont eltántorított az alkalmassági, konkrétan az ének része. Nincs jó hangom és félek emiatt elutasítanának.

Esetleg tudtok valamit mondani róla, mennyire szigorúak stb? Ha van sorstárs akinek szintén nincs hangja (belátása szerint) akkor ő mit csinált, hogy állt neki?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Ui: ha valakinek az szte-ről van konkrét tapasztalata annak nagyon örülnék!!



jan. 9. 05:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kecskeméten végeztem, de mivel nem túlságosan népszerű ez a pálya, gondolom Szegeden is szinte mindenkit átengednek ugyanúgy.

Nálunk egy 10 dalból álló népdalválogatást kellett vinni, amiből kettőt választott a vizsgáztató, azokat el kellett énekelni. Ennyi volt. Én szintén nagyon gyenge zenei képességekkel és akkoriban szerintem borzalmas hanggal rendelkeztem, szóval elmentem énektanárhoz előtte pár alkalommal. Segített kiválasztani a dalokat és megtanította őket. Azt hiszem két hónapig jártam heti kétszer.

Viszont ha most lennék 10 évvel ezelőtt, biztosan nem ölnék ebbe ennyi energiát. Olyanokat felvettek, akik raccsolnak (beszédalkalmassági is volt, de minek...) vagy nem tudtak lefutni 500 métert (tesis felmérő). Az ének szintén, aki tudta a szöveget és a dallam is hasonlított az átment.

Ja és nem éri meg tanítónak állni. Túl sok munka túl kevés megbecsülésért. Éppen a napokban törölték el a művterületeket, meg bevezették, hogy innentől az alsós tanítói diplomával is lehet felsőben 8. osztályig BÁRMIT tanítani. Ami azért durva, mert nyilván azokhoz nem lesz megfelelő szakmai tudásod. Még meg sem melegszel az első iskolai tanévedben, már kötelezően írjál portfóliót, ami felér egy diplomamunkával. Amit az egyetemen írsz portfólió néven, azt nem használhatod fel. Ha gyakornokként túlórád van, akkor minősülés után kevesebb fizetést fogsz kapni, mert növekszik az órakereted. Ez csak a jéghegy csúcsa...

Nagyon szeretek tanítani, de gyes után már nem fogok visszamenni ezen körülmények közé.

26/N tanító

jan. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lasszóval fogjak az embereket, az alkalmassági csak formasag, bárkit átengednek.
jan. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha gond van a hangoddal, semmiképp ne az EJF-en csináld az alkalmasságit!
jan. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
86%

Én most voltam az Apor Vilmos előalkalmassági vizsgáján (jan.11.)

Mindenki tesivel kezdett, közös bemelegítés, (futás, sasszé, indián szökkenés, sarok- és térdemeléses futás folyamatban utána kis karkörzés, guggolás). Volt előre-hátra bukfenc, egyensúly felfordított padon, folyamatosan 3 perc ugrókötelezés, lányoknak 10, fiúknak 15 fekvőtámasz, kislabda dobás... A feladatokban 4-es csoportok kezdték, mert egyszerre annyi embert tudtak figyelni. Nem volt nehéz.

Utána az ének és a beszéd alkalmassági egyben volt. Itt is 2 tanár volt bent, bementem kicsit beszéltünk. A 10 dalos listából, amit vinni kellett ők választottak egy dalt. Majd egy 2. dalt is kértek, de ők adták meg a kezdőhangot.

Ez után oda adtak egy mesekönyvet és ahol kinyitották onnan kellett olvasni pár mondatot.

Nagyon kedvesek voltak.

Érdemes elmenni elő alkalmassági vizsgára, mert ha nem sikerül akkor még van egy dobásod a rendes alkalmasságin. Ha sikerül akkor már nyeregben vagy, mert elfogadják a sulik egymás vizsgáját, és már csak a ponthatárokat kell várnod júliusban.

jan. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
66%

Szia, én tavaly voltam az ELTEn és én is nagyon aggódtam az ének része miatt.

Nem tudom ez Szegeden is így van-e, de ott kisebb csoportokban zajlott az alkalmassági, éneken 4en mentünk be egyszerre.

Az elején a néni énekelt ilyen "Jó reggelt kívánok" "Nem szomorkodunk, mosolygunk", stb mondatokat és vissza kellett neki énekelni. Kellett írni egy dallistát, abból választhattál egyet és vagy egyedül, vagy ha valaki más vállalta veled, akkor együtt el kellett énekelni. Erre annyi tippet tudok mondani, hogy bár az sem tökéletes, de én a mélyebb hangokkal sokkal komfortosabb vagyok, ezért szerintem olyat válassz, amiben azért valamennyire jól érzed magad. Volt még szolmizálás, én ott pl rontottam is, többször újra kellett kezdenem, de mindenkit átengedtek a csoportomból:)

Szóval ha teheted, szerintem menj az ELTEre. A magyarnál konkrétan csak beszélnünk kellett magunkról, ott is mindenki átment, a tesi eggyel neccesebb volt, de ott meg kb 30an voltunk, szóval csak akkor veszik észre, ha nagyon ellógsz valamit.

Ne hagyd, hogy az alkalmassági elijesszen, én is hagytam magam majdnem, de végül megcsináltam és óriási sikerélményként maradt meg:)

jan. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!