Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2024 Középiskolai felvételi...

2024 Középiskolai felvételi tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Esetleg van valakinek/gyermekének ez évi felvételis tapasztalata?

Ha igen, hogy ment a matek és a magyar?


Fiam kitűnő, és a matek elég rossz lett neki.



jan. 20. 16:13
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Egyetértek, nem rég megnéztem a megoldókulcsot. Tényleg borzalmas.
jan. 20. 16:48
 2/14 anonim válasza:
72%
Én is ma írtam. Bár én nem vagyok kitűnő (matekból meg főleg) de ez nagyon rossz lett. Nagyon nehéz volt. Viszont a magyar könnyű volt tehát minden reményem abban van :,)
jan. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Én is kitűnő vagyok matekból, és nekem sem ment! Szerintem ezzel nem csak én vagyok így, úgyhogy remélem lejjebb mennek a ponthatárok!
jan. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#3 Biztos lejjebb mennek majd. Az internetes vélemények szerint mindenkinek borzalmasan sikerült. Azt vettem észre a megoldókulcs alapján, hogy teljesen más volt, mint az eddigiek.


Sok sikert mindenkinek a bejutáshoz!

jan. 20. 19:52
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Nekem kb 41 pontos lett a matek.
jan. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A matek nem volt könnyű, de azért olyan vészesen nehéz sem. A kombinatorika és a szöges feladat gondolkodtatóbb, illetve csavarosabb volt, mint az utóbbi években, de összességében megoldható volt. Arra tippelek, hogy az átlagpontszám nem fog lényegesen eltérni a korábbiaktól, de a nagyon magas pontszámok tartományában kevesebb gyerek lesz.
jan. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#6 Köszönöm szépen.
jan. 20. 23:30
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A matek átlaga olyan 25 pont körül szokott lenni, szóval az, hogy valaki kitűnő, nem jelenti azt, hogy 50 pontot fog írni.

Az én fiam is ötös matekból, és 34 pontja lett. Kifutott az időből, mert lassú. Otthon megoldotta az utolsó három feladatot is, tehát nem azzal volt gond. Egy pontot meg azon veszített, hogy nem ismerte a módusz fogalmát. A Nat2020 se mondja egyértélműen, hogy a fogalmat ismerni kell, mert mindig leírja "magyarul" is, pl.: "konkrét adatsor esetén átlagot számol, megállapítja a leggyakoribb adatot (módusz), a középső adatot (medián), és ezeket összehasonlítja".


A diagram-leolvasós feladat utolsó kérdése nekem nem volt egyértelmű, fiam magyarázta el nekem, (a megoldókulcsot még nem néztük) hogy hogy miért egyértlelmű a megoldás. Ennek alapján azt nehéznek tippelem. A négyzetes hasáb pedig szokatlan, a korábbi években inkább térlátást igénylő felszín-számolások szoktak lenni. Tehát aki sok energiát fektetett a felkészülésbe, az most csalódott, kivéve ha vették már órán és arra is nagy figyelmet fordított.


A magyar nem tűnt nekem nehéznek, de a fiam autista, szóval neki az nehezen megy, írt is kb. 17 pontot. De a felkészülés során is kb., szóval nem volt nehezebb.

Mondjuk az ötödik feladatban én sem tudtam, hogy "abba" meg az "ekkor" képzett szavak (az-ba, ez-kor), így nem is találtam meg őket, de mondjuk én sem vagyok jó magyarból. A papírzsebkendő egybeírva 270 ezer találat a google-ben, különírva 144 ezer találat, tehát az élő magyar nyelvben egybeírjuk, de a helyesírási szabályzat szerint külön. A nyelvhasználók akkor írják külön, ha az egybeírás az értelmezést nehezíti. 'acélmérőszalag'-nál gondolkodni kell, hogy acélmérő-szalag vagy acél-mérőszalag, ezért külön írjuk. De mivel papírzseb-kendő senkinek nem jut eszébe, így azt a többség egybeírja. Szóval önmagában az olvasottság itt nem játszott, a szabályt kellett tudni.


Amúgy meg mindegy, hogy az aktuális dolgozat milyen nehéz, mert mindenki ugyanazt írja: ha nehéz, mindenkinek nehéz.

jan. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

A kislányom szerint a magyarra rányomta a bélyegét, hogy még nagyon stresszelt. Kb 33-35 pontja lehet. Itthon már persze mondta a jó megoldást, de hiába. Szerinte/m nem volt nehéz. A matematika sem volt vészes szerinte, de ott végig beszélte a felügyelő tanár a dolgozatírást, kérdezgette a gyerekeket, hogy ki honnan jött, kinek a gyeteke, van e testvére. Ez annyira zavaró volt, hogy az első 10 percben hozzá se tudott fogni. De kb 20-25 pont összejön neki. Voltak benne nehéz feladatok, de nem volt megoldhatatlan.

Nyílván a szóráshoz kell, hogy legyen benne ilyen is.

A miénk közepes eredményű lett. Majd meglátjuk, hogy mire elég.Az biztos, hogy sokan sírva, zokogva jöttek ki a termekből. Nagyon sajnáltam őket. Hatalmas stressz és munka ez egy gyereknek a tanulás mellett.

Drukkolunk minden középiskolásnak, hogy teljesüljön a vágyuk.

jan. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Én is tegnap írtam. Magyar az könnyű volt szerintem, de a matek az kegyetlen volt. Hiába vagyok kitűnő belőle, volt olyan feladat amihez hozzá sem tudtam kezdeni. Miután megírtuk, a folyosón sok gyerek sírt, plusz olyanokat hallottam, hogy a magyar jó, a mateknál pedig örülnek, ha 10 pont összejön. Ugyanez a véleményem, de remélem van remény.
jan. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!