Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak ebben a helyzetb...

Mit csináljak ebben a helyzetben? (SZTE, vizsgakurzus témakör)

Figyelt kérdés

Sziasztok, első féléves vagyok Szegeden, gyógyszerész szakon. Az egyik első féléves tárgyból, általános kémia (ea.) nem mehettem vizsgázni vizsgaidőszakban. A vizsgára bocsáthatóság feltétele ugye a gyakorlat teljesítése, illetve az előadáson írni kettő darab évközi zh-t, amiknek meg kell lenniük elégségesnek (de a két zh nem tartozik bele a gyakba, így a gyakorlatom megvan, és Neptunban fel tudtam volna venni a vizsgát),csakhogy a két évközi zh-k közül, a második javítóját utolsó alkalommal nem tudtam megírni, mivel Covid vizsgálaton voltam akkor, betegség, magas láz okán. Utólag nem volt időm a pótlásra, mivel nem előtte nap, hanem már csak aznap délután írtam a tanárnak, hogy nem tudtam aznap reggel megírni. Akkor már késő volt az esettel bármit kezdeni.

Harmadik félévtől egy nagy csomó tárgy épül rá, amikre aztán továbbiak az ötödik félévben, így instant csúszás, ha a harmadik félévben nem tudok felvenni kémiás tárgyakat.


Ebből a tárgyból nem szokott indulni vizsgakurzus, ahogy néztem..vagy ,ha igen talán 4 évente ritkán. Nagyon szeretném második félévben megcsinálni. Vannak egyes egyetemek, azt hiszem az ELTE is ilyen, ahol külön kérdőívet lehet kitölteni vizsgakurzusra, és az megalapoz egy kis esélyt a dologra. SZTE-n nem tudom van-e egyáltalán ilyenre lehetőség? Arra gondoltam írnék vagy a karnak, vagy a dékánnak valami kérvényt a követelmények és a vizsga pótlásáról, esetlegesen második félévben. Lehet hülyeség az egész ötlet XD,de érdekelne a véleményetek! Volt már valaki, aki az SZTE-n írt vizsgakurzus/vizsgapótlás ügyében már? Mi lett az eredménye?



jan. 23. 01:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dékánnak ne írj. Tőle dékáni, méltányossági kérvényt lehet a neptunban kérni. Először is a diáktársaiddal beszélj, és álljatok össze páran, írjatok a tanárnak, legyen elküldve a tantárgyfelelősnek is. Írjátok meg benne, hogy mi a problémátok, az e-mail végén pedig mindenkinek a neve, neptun kódja legyen ott, aki igényelné a vizsgakurzust. Ha ez nem vezet sikerre, akkor lehet a fenti dékáni kérvényt ellőni, de abból csak 1 van. Ha elutasítják, megmarad, ha engedélyezik, akkor nem lesz több lehetőséged ilyen kérvényre. Ha semmi nem vezet eredményre, és csúszol, akkor vedd fel az elkövetkezendő két félévben azokat a tárgyakat, aminek nincsenek előkövetelményei, plusz szab.vál tárgyakat. Gondoljkodj előre.
jan. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, vannak előkövetelmény nélküli tárgyak, azokkal is szemezgetnek, csak a legtöbb ilyen negyedik féléves tárgy ütközik a második féléves tárgyakkal (mert ugye a második és negyedik féléves tárgyak nincsenek szinkronban órarendileg).


Köszönöm a segítséget, ez így egy jó ötlet,viszont pontosan mi is ez a dékáni méltányossági kérvény? Sokszor hallottam már ezt a kifejezést, de senki nem magyarázta el mi is az pontosan?

jan. 23. 13:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a szakmai gyakorlat leadásával csúsztam meg, nem mehettem volna államvizsgázni, így egy szépen megfogalmazott levélként, beismerve, hogy az én hibám, viselem következményeit, stb. Így kérvényeztem a dékántól, hogy a dokumentum késői leadásával is el tudjak menni államvizsgázni. Engedélyezte.


Szaktársam pedig átkerült volna fizetősre az utolsó félévben (elfogytak az állami félévei) és kérte, hogy ne rakják át fizetősre. Engedélyezték neki is. Ez ilyen joker lap, tartogasd az utolsó félévekre.


Lehet kérvényezni olyat is, hogy bizonyos tárgyakat egy időben teljesíthess, pl.: szakdolgozatot megelőző 2 projektmunka egyszerre való teljesítése, ha valamiért úgy jössz ki jobban. Mindent indokolni kell.


Neptunban a kérvényeken belül lesz, online lehet leadni. Elbírásálása változó, hetekbe telhet.

jan. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom, hogy már most tanulmányozd az iskolád weboldalát, a tanulmányi ügyrendet, hogy mik az abszolválás feltételei és előzetesen úgy szervezd a dolgot. Érdeklődj felsőbbévesektől is, hogy miket kell az év folyamán leadni, mit kell teljesíteni.
jan. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát, első körben a TO-hoz akartam volna bemenni érdeklődni, ők biztos többet tudnak, mint én.


Egyébként igen, fontos tisztában lenni, hogy mit milyen keretek között lehet csinálni...pl.nekem ugye nincs felvett, sikertelen vizsga alkalmam, mivel a félévközi zh-n csúsztam.Ez pedig nem Neptunos előkövetelmény, meg a gyakorlat is meg van már nekem. Így nem tudom a vizsgakurzusra jogosult lehetek e......

jan. 23. 14:39
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
a vizsgakurzus intézménye amennyire én tudom (ez orvosira mindenképp vonatkozik Szegeden mert ezzel tapasztalatom is van) akkor vehető igénybe, ha már van egy sikertelen vizsgaalkalmad. A TO pedig jó ötlet, ott biztosan tudnak majd segíteni a továbbiakban.
jan. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Vizsgakurzussal kapcsolatban nincs információ eddig, én mindenesetre jeleztem, hogy lenne rá igény.Elvileg a jövő héten még meghirdethetik, ha lesz.


Viszont lenne egy kiegészítő kérdésem..ha nem lenne vizsgakurzus, olyat lehet kérvényezni, hogy ezt a tárgyat és egy fontos rá épülő tárgyat egyszerre vehessek fel harmadik félévben?(parhuzamossag) Ugye itt a vizsgák sorrendje szabott, előbb vegeznem el az alap tárgyat, aztán a ráépülőt.Tudom bizonyos szakokon, néhány esetben van ilyen..itt lenne sanszom ezt megtenni? Két előadásról/kollokvium van szó.

febr. 17. 12:01
 8/8 anonim ***** válasza:

"olyat lehet kérvényezni, hogy"

Kérvényezni bármit lehet. Legfeljebb elutasítják a kérést.

febr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!