Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matematika BSC levelező...

Matematika BSC levelező képzés, SZTE-n vagy EKE-n könnyebb?

Figyelt kérdés

Örülnék, ha olyanok írnának, akik jártak egyik vagy másik intézmény képzésére. Munkámhoz kell a matek szak, hogy rendesebb fizetést kapjak, nem feltétlen az extra tudás miatt. (Ami egyébként érdekel)


Nekem Szeged eléggé messze van, de, ha jól látom sok az online óra, tehát gonodolom ez nagy könnyebbség lenne. EKE-n pár éve egyszerre több szakot végeztem, így matekból akkor csak az első félév tárgyait szereztem meg, lehet most beszámítanák. Egerben annyira nem éreztem jól magam, a tananyag az első félévben megugorható volt, ha elég alacsonyra tettem a saját lécem (2-3-4-es jegyek), a többi félévet kihagytam, mert a 2-esekkel nem voltam elégedett és paráztam, hogy ez nem fog menni. Szóval jelenleg fogalmam sincs, hogy melyik legyen az első, van pro kontra mind a kettőnél.


Köszönöm



febr. 3. 22:27
 1/2 anonim ***** válasza:
SZTE nehéz
febr. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én SZTE-re járok, és minden online van, kivéve a zh és a vizsgák. Viszont zh-ra nem bemenni se annyira nagy gond, mert általában vizsga alkalmakon lehet pótolni, csak akkor természetesen neked az a vizsga nap elúszott és egyel kevesebb lehetőséged van vizsgázni.


Nehézség meg szerintem matekban nincs, mert vagy egy nyelvnek látod az egészet és megvolt a “klikk” a fejedben ezzel kapcsolatban, vagy nem fog menni sehol se a matek szak. Szerintem egyébként nagy könnyítés, hogy megértőek a tanárok, minden tárgyból vannak házifeladatok, amik beleszámítanak a végső jegybe és van millió + 1 esélyed javítani, tehát kettest összekaparni nem nehéz. Az ötös szint viszont tényleg ötös, és szinte minden tételt, definíciót, bizonyítást és számolást tudnod kell majd hozzá.



Ha bagyon messze laksz, az majd a reggeli órákba/vizsgákba szólhat majd bele, mert elég fájdalmas még Budapestről is Szegedre lejutni, de volt olyan szaktársam akinek egy nappal előtte muszáj volt lent aludnia. Szóval ha nem tudnál 8-re szegedre érni, akkor számolj azzal, hogy félévente 1-3 alkalommal muszáj lenne fizetned egy szállást.

febr. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!