Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen “Mekis” szakok vannak,...

Milyen “Mekis” szakok vannak, ahova kell biológia és nem magas a ponthatár ?

Figyelt kérdés
A harci helyzet az, hogy idén csak biológiából fogok emelt szinten érettségizni kémiát jövő májusra hagyom. (Nincs elég időm magam felkészülni, a gimiben gyenge volt az oktatás). Abban az egy évben nem akarok otthon maradni mert fizetni kell utánam a tb-t meg dolgozni se szeretnék még. Inkább valami olyan szakra mennék, ebben az egy évre ami nem nagyon megterhelő és mellette tudok készülni a kémia érettségire. Olyan szakra szeretnék menni ahova felvételi követelmény lehet a biológia is és nem magas a ponthatár. Eddig az élelmiszer mérnök és a környezet mérnök azok amiket úgy hallottam nem nehéz elvégezni és bőven van szabadidőd. Viszont arra is kiváncsi vagyok ez tényleg igaz e?

febr. 5. 19:09
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Jaj hagyjuk már, hogy mástól elveszem a helyet. Aki nem tud 200 pontot elérni annak nem is kéne felsőoktatásba tanulni. Tehát egyetlen olyan egyetem szak sincs ami “könnyű” érdekes.

Viszont ami új info volt az, ha otthagyni egy állami képzés 2 félév után akkor vissza kell fizessem. Ez tényleg igaz?

febr. 7. 15:31
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kivéve, ha átjelentkezel. Az újrafelvételi nem számít egy pár éve, ha jól tudom. De orvosira nem vesznek át. Amúgy nézdd meg az állami ösztöndíj feltételeit.


Illetve auogy korábban is írtuk, ha orvosi a cél, akkor ne pazarold a féléveidet. Pláne hogy vissza is kell fizetned.

febr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedvesem, nem azon kell kiakadni amit írtam 1 dolgot, hanem inkább az összes többin amit még írtam, mellé és a kontódon lenne...dolgozni nem akarsz, az állami féléveket elpazarolod, vissza kéne fizetni, és az orvosin az utolsó 1 évet is fizetni kéne és megesik, hogy csúszol...Gondolom ezeket az álmokfutásokat nem te szándékozod finanszírozni.


Úgy vélem önző vagy és elkényeztetett aki fél a valóélettől még akkor is, ha 1 év múlva felvennék az orvosira, mindán áron a társadalom elismerésére vágysz és a szüleid elismerésére és, hogy megmutasd mire vagy képes...De senki sem fog kevesebbre tartani téged, ha egy évig dolgozol és közben készülsz az emelt kémiára...


Mikor te is túszában vagy vele, hogy egy egyszerű munka mellett még mindig könnyebb felkészülni egy emelt kémiára mint egy olyan mérnöki szakon, ahol van kémia.


Elmondom neked, hogy attól még mert elmondhatod, hogy egyetemre jársz nem leszel több és főleg te nem fogod úgy érezni egy olyan szakon, amit nem is akartál...És ez akkor fog a legjobban beléd hasítani, amikor valaki majd megkérdezni, hogy mit is tanulsz és nem győződ kimagyarázni, hogy te amúgy az orvosira készülsz és jogosan jön a kérdés majd mindenkitől, hogy akkor minek vagy ezen a szakon és miért fogyasztod az állami féléveket és, hogy vettél e fel hiákhitelt, amire szükséged lesz, ha a szüleid nem tudják finanszírozni a közel 1,5M félévente az orvosira, mert te úgy döntöttél, hogy nem vagy hajlandó 1 évet kihagyni. Persze az is meglehet, hogy csúszol pár félévet, mert nem sikerült 1-2 vizsgád.

febr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Kedves #13

Azért kérdeztem a kérdést, mert nem vagyok jártas a témában. De mivel írtátok, hogy ha otthagyom ez egyetemet 1 év után akkor ezzel pazarlom az államilag finanszírozott éveket. Természetes ezek után már eszem ágában sincs elmenni másik szakra. De attól, hogy valaki kérdezem valamit meg nem kell messzemenő következtetéseket levonni hogy “önző” és “elkényeztetett”. Akkor te nem tudod ezeknek a fogalmát. Szerintem meg egyáltalán nem égő, ha valaki kihagy egy évet, hogy egy olyan diplomát szerezhessen amivel a világon bárhol tud boldogulni. Számos ismerősömmel van, hogy esetleg nem jött be nekik egy szak és újra fognak felvételizni (élelmiszer mérnökiről például, mert egyáltalán nem színvonalas a képzés és láblógatás az egész). Vagy hogy említsek még egy példát gyógyszerészetiről fogorvosira akar jelentkezni az ismerősöm mert oda nem lett elég pontja. Ez nem újkeletű dolog, hogy egy idegen szakra mennek el addig amíg fel nem tudnak készülni. De ezek szerint az ő esetében nincs szó félév pocsékolásról, hiszen egyszer már felvételizett a szakra, csak nem lett elég pontja.

febr. 7. 17:19
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Félév pocsékoláshoz magyarázat:


Mindenkinek 12 államilag finanszírozott féléve van. Akinek 12 féléves a képzése (orvosi), annak 14. Ha elmész más szakra, akkor fogynak a féléveid.

Visszafizetési kötelezettséged akkor lesz, ha az alapszakon megkezdted a 2. félévet vagy egy osztatlan szakon a 3. félévet és abbahagyod diploma nélkül. Kivételes eset az átjelentkezés/szak/egyetemváltás, de az újrafelvételizés 2021 óta nem. Orvosira nem vesznek át semmilyen más szakról, sőt, a SOTE-ra nem vesznek át máshonnan (direkt más sorrendben van a tanterv állítólag)


Az ismerősöd is "pocsékolta" a féléveket, attól, hogy jelentkezett. Ugyanúgy fogytak a félévei a másik szakon.


Akkor nem baj a félévek pocsékolása, ha nem akarod mindet kihasználni, pl csak egy BSc-t szeretnél. Vagy ha ki tudod fizetni/fizeti a céged stb. Orvosi esetében ne. Igaz, hogy 14 féléved lenne, de azért sokan csúsznak, ne hagyd, hogy ezen múljon.


Az más, ha valakinek nem tetszik a választott szak, meggondolja magát stb. Megint más az, ha kapcsolódó szakot végez, amiről majd sok kreditet tud elismertetni és nem csúszik vele sokat vagy nem "baj" ha csúszik.

febr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
88%

"Jaj hagyjuk már, hogy mástól elveszem a helyet. Aki nem tud 200 pontot elérni annak nem is kéne felsőoktatásba tanulni."

Kicsit azért vissza lehetne venni az arcodból.Még te se végeztél el semmit, sőt fel se vettek sehová.

Pedig van ebben valahol igazság és közel sem biztos, hogy annak a valakinek csak 200 pontja lenne.Ha tegyük fel neked 450 pontod van és veled így betelik a keretszám,akkor már a 449 pontos is miattad nem kerül be.

febr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!