Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire veszik komolyan a...

Jenns kérdése:

Mennyire veszik komolyan a vallást a Pázmányon?

Figyelt kérdés

Már jelentkeztem, viszont őszintén félek egy kicsit.


A stílusomat alternatívként írnám le (piercingek, festett haj). Ez probléma lehet az egyetemen? Mennyi veszik komolyan a vallást, mennyire konzervatívak?


Az egyetemről alapvetően jókat hallottam róla, egyértelműen azért jelentkeztem, mert szimpatikus. Viszont mindig is ateista voltam, soha nem jártam templomba, mégcsak vallásos ismerősöm sincs.



febr. 10. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert mivel másabb egy Pázmány mint egy Debreceni Egyetem?


Szerintem a kutyát nem érdekli majd.

febr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebből a szempontból nem láttam semmi problémát az egyetemen. Alapszakon van egy-két vallással kapcsolatos óra, mesteren már az sem. De a tanárokat nem érdekelte ki vallásos és ki nem.
febr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
78%

Kérdező te azt hiszed, hogy a kereszténység még mindig olyan mint a középkorban? xD


Nem attól lesz komoly vallásos valaki, hogy mennyire szól bele másnak az életében.

febr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Melyik kar?

HTK?

:)


A BTK-n pl. van jópár liberális tanár.

Nem kötelező vallásosnak lenni, nem feltétel.

Van pár vallásismereti tárgy, mint kulturális alap, de nem vérkomoly.

febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a pap aki a misét tartja szabadidejében egy motoros bandában száguld a haverjaival. Szóval nem hiszem hogy ekkora gond lenne.
febr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok hasonló stílusú embert ismerek BTK-n (pszicho szak), nem lesz gond. Senkit sem zavar ha valaki nem vallásos, kötelező tantárgyak se olyan vészesek
febr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

BTK, pszicho :)

köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok <3

febr. 13. 18:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk a pszichológiához azért nem kevés köze van a vallási tanításoknak.

Csak arra kell figyelni, hogy az európai kultúrkör kizárólagosságának hibájába ne essünk.

febr. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xdlovas válasza:
Én PPKE itk-ra járok és nekünk van 3db kötelező vallásos tárgy. Szerencsére nem kötelező a bejárás. És nem is sokan veszik igénybe. A tárgyak közül 2-n átrugdosnak 2-essel a 3.-ból vizsgázni is kell sajnos.
ápr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!