Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csinálnátok akkor, ha a...

Mit csinálnátok akkor, ha a félévek folyamán a csoporttársaitok leszartak volna, de az államvizsga kidolgozott tételekre igényt tartanának?

Figyelt kérdés

Én 1 félévvel korábban végeztem mint ők, mert voltak már elfogadott tárgyaim.

Suli időben velem nem nagyon foglalkoztak. Én kevesebbet is jártam be, mert kevesebb órám volt mint nekik. Közös bulikba volt mikor elhívtak, volt mikor nem de inkább több volt a nem, mint az igen. Arra is volt példa, hogy ők kidolgoztak közösen tételt, nekem nem küldték el, mindenki másnak igen. De azért elvárnák, hogy amit én egyedül kidolgoztam (50 tétel) "dobjam már át".

Természetesen nem gondolom azt, hogy át kellene küldenem. Főleg úgy, hogy ők többen vannak, fel is tudják osztani egymás között.

Kérdésem, hogy hogy "építsem le őket"?

Nem akarok bunkó lenni, hogy megírom, hogy nem, nem küldök el senkinek semmit, dolgozzátok ki magatoknak. Bár szívem szerint ezt érzem.

Ne írjak vissza innentől kezdve senkinek és akkor oldják meg? Lehet gyerekes, de volt, hogy én is kérdeztem valamit és 1-2 hétig arra nem vették a fáradságot, hogy elolvassák nem, hogy válaszoljanak.

Van egy messenger csoport, ahol szándékosan megjelöltek, ahol mindenki látja a csoportból az üzit, hogy "dobjam már át" a kidolgozott tételeket.

Szóban és külön privát üzenetben is kérték már, az államvizsga után is és még mikor le sem vizsgáztam már akkor jelezték, hogy igényt tartanának rá.

Ha jobban lettünk volna, azt mondom oké.

De van egy sejtésem, hogy sokszor irigykedtek, kibeszéltek. Direkt összeveszéltek, ha volt valami sulis konferencia találkoztak valahol a suliban (nekem nem szóltak) én már bent ültem, hely volt mellettem de direkt máshova ültek. Lehet, hogy ez gyerekes felfogás, de úgy érzem nem szolgáltak rá, hogy én elküldjem azt amivel hónapokat töltöttem.

Kérdésem, hogy diplomatikusan hogyan "építenétek le"?

Lépjek ki a csoportól? Tiltsak le mindenkit? Vagy csak simán hagyjam figyelmen kívül az üzit? Ezt szánalmasnak tartom. Vannak akikkel egy városban lakom, akár leendő munkahelyen is összetalálkozhatunk túlzottan rosszban sem akarok lenni, de jó szívvel nem is tudom nekik elküldeni, amilyenek voltak velem a félévek folyamán.

Arról is tudok, hogy én 1 főnek elküldtem házit, tovább küldte mindenkinek, aztán az is tagadták, meg arról is tudok, hogy nekik volt kidolgozva xy tárgyhoz tétel nem küldték el. (Nem is kértem ugyan, de nem akartam olyan "lúzernek " tünni, hogy elkérem, de nem is ajánlották fel, pedig mindenki másnak szó nélkül küldték) Illetve arról is tudok, hogy volt olyan vizsga amihez kidolgozott vizsgafeladatuk volt, azt tagadták, pedig nagyon jól tudom, hogy megvolt nekik, csak mivel nekem "elég jól ment a szekér" jó jegyeim voltak , nem küldték el.

Ha írtak is nekem csak annyit hogy mi volt xy órán, mi a házi, küldjem el a megoldott házit, küldjem el a már meglévő ppt-ket lényegében ennyi. Egymással meg folyamatosan beszéltek. Olyan esetről is tudok, hogy már hónapokkal előre lebeszéltek egy bulit, nekem szóltak 3 nappal előtte, ha van kedvem menjek de gyanítom csak azért, mert épp ott voltam mikor beszéltek róla. Lényeg a lényeg, szerintem nem voltak velem korrektek.


febr. 10. 18:49
 1/8 A kérdező kommentje:
jóban lettünk volna*
febr. 10. 18:53
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Eladod a tételeket, mond egy nem túl nagy összeget.
febr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Persze...

Gondolhatod, hogy nem is kellene egyiknek sem...


Hülyének is néznének, ha közölném, hogy persze, aki fizet annak küldöm..^^.

Alapjáraton NEM szeretném továbbítani, itt az a kérdés ezt hogyan tálaljam diplomatikusan úgy, hogy az életben még találkozhatunk akár nem is olyan soká egy leendő munkahelyen...

Vagy ne is tálaljam szimplám mintha nem is olvasnám, de az is ciki.

Legalábbis én annak tartom, ők nem zavartatták magukat mikor 1-2 hétig nem voltak képesek el sem olvasni amit kérdeztem, úgy h suliban minden nap találkoztunk és végig a kezükben volt a telefon

Ne mondja nekem senki hogy 1 hétig elő nem veszi, mert mindenki tudja, hogy hazudik.

febr. 10. 21:05
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Megirod az illetonek, hogy te a kolcsonossegen alapulo kapcsolatokat szereted. Es te nem erzed ugy, hogy ez az lenne.

Nem kell rizsa, hatarozottnak kell lenni.

Ha ugy erzed, hogy kihasznalnak, akkor a hatarokat meg kell huzni, mert ebbol tanuljak meg. Nekem ez eddig mukodott.

febr. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De nem csak 1 illető van.

Ahogy írtam is, ők többen vannak és várják, hogy én küldjem el.

Eggyessével írjam meg mindeninek?

febr. 11. 00:33
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Hát, ha eddig az a tapasztalatod, hogy mindent megosztanak egymással, akkor arról is elterjed majd a hír, hogy az egyiküket lepattintottad.
febr. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem az egyiküket, többen próbálkoztak privátban is, a csoportban is meg személyesenen is.

Tehát mindenkit lekéne pattintani diplomatikusan....

febr. 11. 09:36
 8/8 anonim ***** válasza:
38%
A fizetős ötlet jó. Ha nem vállalod, akkor meg csinálj egy másolatot, jól törölj bele, hogy csak a vázlat maradjon, és küldd át azt.
febr. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!