Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme felvennni a...

Van értelme felvennni a vizsgakurzust egy előző féléves tárgyból?

Figyelt kérdés

Az előző vizsgaidőszakban kétszer is voltam vizsgázni, nem lett meg. Meglepően nehéz volt. Tegnap látom, hogy hirdettek meg belőle vizsgakurzust.

Nem vagyok benne biztos, hogy lenne-e értelme felvenni. Úgy néz ki, hogy öt vizsgám lesz a félév végén, abból négy biztosan nehéz, de szerintem az ötödik is. A tárgyra nincs ráépülő.

Mit gondoltok?


febr. 13. 07:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha kötelező tárgy, akkor igen. Jobb most, amikor még esélyed van emlékezni belőle valamire, mint több félév múlva. És ugye később is lehet sok nehéz tárgyad egyszerre. Ha viszont szabvál, akkor én hagynám.
febr. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Felvenném, egyszer úgy is eljön az a pillanat, hogy fel kell venni, akkor inkább 5 vizsgánál veszem fel
febr. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem vizsgáztál le belőle, amikor foglalkoztál vele szorgalmi időszakban is, vizsgaidőszakban is, akkor minél tovább halogatod, annál kisebb eséllyel elsz meg...
febr. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Arra számítasz, hogy a következő ősszel az eggyel alattad lévőkkel újrahallgatod a tárgyat?

Te tudod, nem biztos, hogy azzal jobban jársz.

Fontos lenne tudni, hogy mi épül esetleg rá, illetve azt, hogy mi várható a következő szemeszterben.

febr. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Van ugyanebből a tárgyból még 3. és 4. is ebben a félévben (a 2. előző félévben volt), de egyik se volt ráépülő

Hát, az a baj, hogy rengeteg kötelező olvasmány van tételenként, és nem látom, hogy mikor lenne időm újra részletesebben elővenni őket a félév során, miközben a nyakamon van ugyanebből a tárgyból a 3-4. is. Az volt az eredeti elképzelésem, hogy majd nyáron átrágom magam a kötelezőkön, és csinálok jegyzetet, mert amúgy már évek óta totál változatlan a követelmény.

febr. 13. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!