Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mégis hogyan használjam ki az...

Mégis hogyan használjam ki az időt úgy, ha nap mint nap olyan emberekkel vagyok körülvéve a teremben, akik folyamatosan lehúznak?

Figyelt kérdés

Napról napra egyre jobban mélyponton vagyok. Látom hogy mindenki gondtalanul nevetgél a teremben, elvannak miközben egymást beszélik ki folyamatosan. Hihetetlen mennyire kényelmesen el tudnak lenni és valahogy mégis rengeteg minden jön nekik össze. A teszteknél is. A barátságoknál is. Minden félét össze-vissza esznek, cigiznek, füveznek stb és még így is "egészségesebben" néznek ki és élvezik az életet. Iskola alatt a sok csalódás által folyamatosan veszítem el a motivációmat, a kreativitásom kezd elavulni. Egyátalán nem vagyok már olyan lelkes mint eddig. Nem a tanárok és az oktatás tett tönkre, hanem az osztálytársaim és a légkör, amiben folyamatosan be vagyok zárva. A hányinger, sírógörcs kerülget minden héten. Mégis hogyan tudjam kihasználni ezt az időt? Hogy lehet képes valaki ezt élvezni?

Akik hasonlóan szenvedtek mint én most, mik a tanácsok?

(nem lehet olyasmit könnyen elengedni, ami minden nap körül vesz téged, befolyásol és kísért)



febr. 22. 10:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A bőröm is kiszárad mindig. Idegességemben elkaparom a sebeimet. Hullik a hajam is miatta. Senkiben sem tudok megbízni.
febr. 22. 10:08
 2/11 anonim válasza:
66%

Ne aggódj, nem vagy egyedül.

Vagyunk így páran.

febr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
járj el pszichológushoz, mert ha csak te nem érzed ott jól magad, akkor neked segítség kell
febr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Iskolaváltás, új közeg, alapos utánajárás után. Én ezt javasolnám.
febr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet. Én is ezt akartam, de lebeszéltek, mert hogy "máshol is lesznek ilyen emberek", de ez nem biztos, vagy ha lesznek is, lehet nem annyi. Te meg kapsz egy új esélyt, csak ne görcsölj rá. Ne mutasd ki, ha valami rosszul esik, lehet a többiek is csak ezért tűnnek boldogabbnak, mert nem mutatják ki.
febr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Oh a "szép" "gyermek" éveim :D

Ne izgulj, átmeneti időszak ez. Egészségesebbek, erővel teljesek. Még.

Aztán majd 5-10-20 év múlva megdöbbenve fogod látni, hogy egyetlen pofontól elszédülne az összes, illetőleg hogy segédmunkás, drogos alkesz lett belőlük, megérdemelten. Ne törődj ezzel, építsd az életed, és meríts motivációt ebből.

Ne te rontsd el az életed, mert ha teszel érte, kitörsz majd, és akkor te leszel a nyertes, és még sokan, akik a jövőjüket építették, és nem drogoztak minden hétvégén.


Ha nagyon nem megy, el lehet gondolkodni egy magántanulói karrieren, illetőleg egy iskolaváltáson is.

febr. 23. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Legalább egy barátot próbálj szerezni, aki hozzád hasonló. Sportolj, ott talán nincsenek ilyen cigizős, füvezős alakok.Ezekkel meg ne törődjél.
febr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
vagy védd meg,a kiket kibeszélnek.
febr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Egyébként 8-as ezt alkalmaztam néhányszor, azonban azt vettem észre, hogy még az az ember is ellenem állt, akit "meg akartam védeni" csak azért mert aki piszkálja, több barátja van mint nekem, hangosabb, élénkebb stb...

:(

febr. 24. 08:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Próbálj meg átkerülni másik osztályba. Ha nem lehet, másik iskolába. Nem normális, hogy ennyire rosszul érezd magad nap mint nap.
febr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!