Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy egyetemi bulin nem kellene...

Egy egyetemi bulin nem kellene betiltani az alkoholizálást?

Figyelt kérdés

febr. 27. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Se egyetemi, se középiskolás bulinak nem kellene, hogy az alkohol legyen a fő eleme...
febr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
92%
Miért akarod betiltani?
febr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Miért kellene betiltani?


Szerintem nem kell. Nagyon jó egyetemi bulikon vettem részt az elmúlt években. Köztük holt klasszikus buli (dj, tánc), volt borkóstolás, szakest (alkohollal, professzorokkal) stb. Semmi rossz nincs ebben, nem kötelező alkoholt fogyasztania senkinek, nem is néz ki ezért senki. De felnőtt emberek munkán kívül nyugodtan fogyasszanak alkoholt. Nem értem a problémát. Nyílván ne vezessen utána, de amúgy miért ne?


Középiskolában sem kell betiltani 18 felett mi voltunk osztálykiránduláson sörgyárban is, ittunk együtt a tanárokkal. Semmi gond nem volt belőle (Budapesti elit gimi)


Meg amúgyis mit ér, ha betiltják? Legfeljebb nem lehet a tanárokkal együtt inni, de alkohol úgyis lesz mindenhol, már általános iskolában is csempészték ezeket mindenhova. Annyi, hogy ha be van tiltva, akkor sokkal kevésbé biztonságos, mert pl nem mernek szólni, ha valaki rosszul van.

febr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

1 csak a két végletet ismeri.

Vagy betilcsuk, vagy az alkohol a fő elem. Köztes út nincs ám.

febr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szombathelyi elitgimibe jártam (akkor még elitnek számított, ma már talán annyira nem). Az iskola bálján mindenki kapott - és szerintem ma is kap - 1 pohár alkoholos (tehát nem gyerek) pezsgőt.


Szerintem a mérték a nem mindegy. De egyetemen már mindenki felnőtt, a drogot lehet betiltani, az be is van, de ha valaki be akar tépni, mégis hozzájut)


Szóval nem sok értelme van a tiltásnak.

febr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem inkább az alkoholt kellene betiltani és minden ilyen probléma megszűnne. :)


De az még jobb lenne, ha senkinek nem lenne szüksége alkoholra ahhoz, hogy jól érezze magát....

febr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%

Ne feledjük, a bulikban mindig lesz az az 5-10% barom, aki csak matt részegen tud bulizni, ellazulni és azt gondolja, milyen vicces, amit tesz, ami meg másnak problémát okoz.


Miattuk kell nagyon komolyan fellépni. Vagy alkoholfogyasztási plafon (jegy) bevezetése érdekes lehet, vagy egyszerűen el kell fogadni, a buli nem italhely és minden illumináltat kiszelektálni. Lehessen józanul, biztonságosabban szórakozni...

febr. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha a Parlamentben lehet olcsón szeszelni törvényalkotás közben, akkor bárhol lehet piálni!!!

A Parlament az egyetlen munkahely, ahol - mint a kocsmában - munka közben vedelhetnek a "dolgozó honatyák".

Vicces, nem?!

febr. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem, de ugye tudod, hogy nem kötelező se inni se elmenni
febr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
89%

Felnőttek járnak egyetemre, azt csinálnak amit akarnak (na meg amit engednek a jogszabályok)

Nem kötelező elmenni a bulikra, ha nem tetszik, hogy van pia is.

febr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!