Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egri Gárdonyiról tudnátok...

Az egri Gárdonyiról tudnátok tapasztalatokat írni?

Figyelt kérdés

Milyen volt a szóbeli?

Milyenek a tanárok?

Meg vagy elégedve a tanítással?

Milyen a kolesz?



márc. 3. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
22%

"Milyen volt a szóbeli?"


Nekem könnyű, de én okos ember vagyok.


"Milyenek a tanárok?"


A javarészük stabil, minőségi az oktatás de akad 1-2 selejt is.


"Meg vagy elégedve a tanítással?"


Ami engem érdekel azzal meg.


"Milyen a kolesz?"


Milyen koleszről beszélsz? Én nem egy hátrányos helyzetű csávó vagyok hanem egy elit Úriember, sosem mennék kollégiumba, inkább vennék saját lakást a környéken, de arra sincs szükség mert közel lakok a szüleimmel.

márc. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen Köszönöm!
márc. 4. 02:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Oda jártam.

A szóbeli nem volt túl vészes, gyakorlatilag annyira kíváncsiak, tud-e a diák értelmesen beszélni.

A tanárok vegyesek. Vannak tényleg áldott jó, kedves, intelligens tanárok, akiknek élvezettel jártam be az óráira, iskolán kívül is bármikor lehetett keresni őket, ha valami segítség kellett, az igazi csillagos ötös pedagógusok. Viszont van pár nem normális, aki pofára értékel, olyan is (sajnos nem csak egy), akinek az órájára mindenki gyomorgörccsel járt, mert mindenért ordibált, ordenálé módon beszélt a diákokkal, anyázott, igazságtalanul osztályozott stb.

Az oktatás színvonala viszont összességében nagyon jó. Nagyon az elvárások, nem hazudok, viszont cserébe az érettségi sokkal könnyebbnek érződik. Ilyen téren Egerben az egyik legerősebb gimi.

Kollégista ugyan nem voltam, de sok barátnőm igen (a sulinak ugye csak lány kolija van, a fiúk máshol vannak), legtöbbjük utálta. Totális kontrollmánia van a legtöbb nevelő részéről, annyiért is elveszik az egész szoba kimenőjét, ha egy darab üres pet palackot találnak a szobában. Rengeteg a plusz program, pl kötelező mise, énekkar vagy templom takarítás, amire se ideje se kedve a legtöbb diáknak. Mellette ha rájönnek, hogy valamiben jó vagy (pl zongorázól), onnantól brutálisan kihasználnak és ráncigálnak minden iskolai rendezvényre. Illetve télen volt, hogy tartósan 14-15 fok volt a koliban (mikor megvariálták a rezsi árakat). Amúgy 4-6 fős szobák vannak, ha jól ttudom

Összességében én jelenleg nem igazán tudom ajánlani, főleg az igazgató miatt. Végtelenül álszent. Teszi a külvilágnak a jó jámbor keresztényt meg hozza a szigorú katolikus szabályokat az intézményben, de nagyon komoly dolgok mentek az iskola falain belül. Ha nem hallottál a 2022 végi botrányokról, keress rá, az RTL adását tudom róla ajánlani. Félelemben próbálta tartani a tanárokat, mikor voltak a tüntetések, minket diákokat is nem közvetlenül ugyan, de megfenyegetett, hogy úgy tüntikézzünk, hogy az érettséginkkel játszunk. Mellette ugye a sulit a zirci ciszterek tartják fenn. Nemrég indult eljárás az azóta eltávolított zirci apát ellen sikkasztás miatt.

márc. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!
márc. 4. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!