Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Archívumban lévő cikk felhaszn...

Archívumban lévő cikk felhasználható szakdolgozatban?

Figyelt kérdés
Matarka, Statszemle...találtam egy cikket ami archívumban van, 2002-ben íródott. Fel lehet használni ?
márc. 4. 12:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
kész lehetne már ez a szakdoli.
márc. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Ha még releváns a témádhoz, és le tudod hivatkozni, simán.
márc. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1: Neked nem teljesen mindegy ki mit kérdez?

Te itt kinek hiszed magad? Az atyaúristennek?

Elhiszem, hogy neked ilyen unalmas életed, van, és azt gondolod, hogy neked aztán feltétlenül mindenhez hozzá kell szólni, de van 1 jó hírem!


Március van, lehet menni kertészkedni, palántát ültetni, hátha ahhoz jobban értesz, mert hogy téged senki nem kérdezett az is biztos. S*ggf*j

márc. 4. 13:46
 4/14 anonim válasza:
Az is tudományos így igen, de figyelj arra hogy aktuális-e ami benne van.
márc. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Aktuálisnak nem mondanám de nekem pont ahhoz kellet, hogy a történelmi részről írjak egy rövidke áttekintést

Köszönöm.

márc. 6. 12:18
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Ha történeti rész és más irodalom nem lelhető fel róla, akkor igen. Végülis a történeti részben nem igen lehet változás. Amúgy alapesetben 15 évnél régebbi forrást nem lehet használni, kivéve, mint ahogy írtam, nem íródott azóta más és nem változott.
márc. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Biztos íródott újabb irodalom is de ezt találtam a legjobban leírtnak.


A könyvtárban is 1998-2005-ös szakirodalom van róla, elég nehéz lenne 15 évnél nem régebbi könyvből írni. Ezekből is 1-1 db van a könyvtárban, ami a neten lenne könyv mind "elfogyott".

Nem magáról a történetéről, hanem a témával kapcsolatban.


A konzulensem mondta, hogy nyugodtan használjam az elérhető tanulmányokat úgy, mintha szakirodalom lenne.

márc. 6. 14:33
 8/14 A kérdező kommentje:
Én is azt gondolom, hogy a története úgysem változhatott.
márc. 6. 14:35
 9/14 anonim válasza:
Én nem hallottam erről a 15 éves szabályról amit az előző írt. Szerintem max vonnak majd le pontot értékelésnél hogy a forrásod nem olyan friss, de érdeklődj a TO-n.
márc. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

TO-n?!

A TO azt sem tudja, meddig kell leadni a szakdolgozat, nem hogy mit és hogyan kell bele írni.


Megkérdeztem azóta a konzulens, aki jó pár éve konzulens és mondtam hogy sosem volt ilyen 15 éves szabály, ugyanis vannak olyan témák, amikhez nincs is friss szakirodalom.

márc. 12. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!