Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen lehetőségek vannak az...

Milyen lehetőségek vannak az emelt szintű német érettségire való felkészülésre? Akik németből emelteztek, tapasztalatból mit tudtok tanácsolni?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem, újraérettségizek németből, miután többet ér az emelt szint a B2 komplex nyelvvizsgához képest néhány egyetemi képzés jelentkezésénél az új felvételi rendszer alapján. Mivel a középfokú nyelvvizsgám már megvan (2022-ben szereztem, azóta nem használom napi szinten a nyelvet, ezért is szeretnék most visszarázódni erős B2-re külső segítséggel). Úgy érzem, az emelt német nem jelentene túl nagy kihívást, minimum 80% feletti eredményt szeretnék elérni. Mindenképp jelenléti foglalkozásokon vennék részt, de hogyha van olyan online kurzus, ami nektek bevált, szívesen fogadom és utánanézek. Jelenleg marketingkommunikáció FOSZK-on vagyok, és ennek a befejezése után az ELTE magyar-német párosítású tanári szakja lenne a cél.

márc. 7. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
12%
Én mesterséges intelligenciával tanultam angolul és németül, valamint orvosi konferenciákra jártam hallgatóként és előadóként is, illetve német anyenyelvű hallgatóknak tartottam zoomon egyetemi előadást a COVID alatt így gyorsan meg lett a C2-es nyelvvizsgám.
márc. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
2022 nem volt olyan régen, még ha azóta nem is használtad a nyelvet. Erről a szintről fel lehet készülni önállóan is. A helyedben szisztematikusan végigvenném az előző évek feladatsorait, mellette olvasnék és videókat néznék németül. Van valaki a környezetedben, akivel tudod gyakorolni a beszédet?
márc. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Olvasd el figyelmesen, amit a 2. írt, aztán felejtsd el a gyk-t, és keress valami ehhez hasonló, de német nyelvű oldalt, ott fórumozgass, meg minél több mindent csinálj németül az előző évi feladatlapok mellett.
márc. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem előző évi, hanem korábbi évekből származó, na. :)
márc. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!