Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen iskolai traumáitok...

Milyen iskolai traumáitok vannak, esetleg tanárokkal, vagy bármi mással kapcsolatos dolgok miatt?

Figyelt kérdés

Én még diák vagyok, tehát már egy kicsit emberközpontúbb oktatási rendszerben tanulhattam, de kiváncsi lennék hogy másoknak milyen traumatikus dolgok hatottak az életükre a suliból.

Én biztos fel tudnék hozni pár példát, az biztos hogy 7-8. osztályban a fizika tanár örökre belém vert félelmet, alsóbbrendűségi érzést, stb.

de nem én akarok most mesélni



márc. 8. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

Nem volt traumám egyszer sem. Igazából balhé volt az egyik tanárommal. Logisztikára jártam és valami vállalkozást "tanított"... ez egy 63 éves faszi volt egy cégnek a 2. embere volt nyugat m.o-n és utolsó éveiben nyugdíj előtt jött "tanítani" gondolom hogy elverje a pöpöst.



Na hát amellett hogy ki kellett javítanom nem egyszer (jogi téma pl, akkor jöttem a rendőrségről..) valamint olyanokat beszélt nem kell tőke egy vállakozáshoz a semmiből milliomos leszel meg ilyenek :D


Belezavarodott a saját monológjába és rávert az asztalra én meg feláltam neki és elhordtam a fenébe meg felemeltem a kezem ha még 1x így viselkedik velem mások előtt akkor olyan pofont leverek hogy a szemüvegét a 2.-on keresheti.


A vége az lett bement az igazgatóhoz panaszt tenni, az igazgató meg elmagyarázta hogy ez egy iskola és nem egy cég ahol ő a főnök, és örüljön neki hogy nem vertem meg ezek után ahogy egy felnőtt emberrel beszélt... onnantól csend volt.



Sajnos nagyon rossz a mai oktatás, nem lennék ma sulis pedig csak 6 éve végeztem.

márc. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el végre a Légy jó mindhaláligot, ha tényleg érdekel.
márc. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 valaki : ***** válasza:

5. osztály, történelemtanár...

Nem volt normális a nő konkrétan, az ötödik osztály azt jelenti, hogy kb.11 évesek. Holokausztvideókat vetített nekünk 18 karikásakat, amiben olyan dolgok voltak, amiket inkább nem mondok el. Nem volt még tananyag, még a középkor kellett volna. Amellett folyamatosan arról beszélt, hogy jön a harmadik világháború. Akkor még azért nem volt ennyi fake new-s a neten, voltunk, akik megijedtünk.


Biológiatanár középiskolában...Rajta kapott, hogy puskáztam első évben, és érettségiig kiültetett a tanári asztalhoz dolgozatírás közben. Örülök, hogy segíthettem az osztálytársaimnak, mert ameddig mellettem állt, mint egy felügyelőtiszt, addig a többi legalább mindent ki tudott puskázni.


A2-esnek meg teljes mértékben igaza van, a Légy jó mindhalálig engem is sokkolt teljesen. Még kiegészíteném a Kincskereső kisködmönnel, ha szeretsz élni és változtatnál ezen.


Meg még talán egyszer az elmerozzant védőnő...Végeztünk a felvilágosító órával, amit nyilván az osztály nagyhangúi széttrollkodtak. Én kussban ültem. Aztán a végén fel kellett tenni a széket, ahogy felvettem a táskámat levertem. A nő meg nem ordítva, hanem teljesen komoly hangon, nem tudom jól megfogalmazni, de mondhatni vérben forgó szemekkel: Ti akkora balf°%szok vagytok, és néz RÁM, mert én vertem le VÉLETLENÜL a széket. Ott az van meg, hogy olyan furán nézett és beszélt, hogy nem tudtam megszólalni, annyit se, hogy véletlen volt.

márc. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"egy kicsit emberközpontúbb oktatási rendszerben tanulhattam ... 7-8. osztályban a fizika tanár örökre belém vert félelmet, alsóbbrendűségi érzést, stb."

Hát, ez tényleg emberközpontúbb, mint... mint mi is?... A 7o-es, 8o-as években, amikor még nem a telefonjukat nyomkodták az emberek naphosszat, a gyerekeikre, a diákjaikra, meg úgy egyáltalán egymásra is sokkal de sokkal több idejük, energiájuk jutott, úgyhogy messze-messze emberközpontúbb volt az oktatási rendszer is, mint manapság!

márc. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!