Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozatban, ha mondjuk...

Szakdolgozatban, ha mondjuk valami "köztudott" azt is le kell hivatkozni?

Figyelt kérdés

Teszem azt olvastam egy cikkben, szakdolgozatban, szakirodalomban hogy ezt és ezt 2 csoportba soroljuk, mégpedig : 1 és 2


Ami egyébként nem mindenki számára köztudott, de bizonyára van aki tudja.

Tehát ezt lehet "sajátként" beleírni, hogy "honnan vettem? "

Szakirodalmi forrást most épp nem találtam rá, de mások is írtak a szakdolgozatukban róla, más dolgozatára nem szeretnék hivatkozni.

Hivatkozzak cikkre vagy írjam le általánosságban? (mert én is tisztában voltam a csoportosítással, de nyilván nem én találtam ki a csoportosítást)


márc. 9. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Erre így nem lehet válaszolni, nem értem a példát.

Valamivel meg kellene indokolni, miért két csoportba lehet sorolni bármit.

márc. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a témavezetőm, hogy ami annyira köztudott, hogy tanuljuk egyetemen BScn, azt nem kell meghivatkozni.


De megnézheted, hogy a cikkeknél amikben van ez a csoportosítás, azok mit hivatkoznak meg, és meghivatkozhatod azt.



Vagy a legjobb ha visszamész az eredeti cikkhez, ami kitalálta a csoportosítást, és azt hivatkozod.

márc. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

mert én is tisztában voltam a csoportosítással


ajjjajjj, civil szervezetek, társas nonprofit? :D

márc. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1:

És hogyan kellene indokolni?

Konkrétan egyik jegyzetemben, előadás anyagban sincs benne de éppen említettük órán.


pl. most írok valamit van privát szféra meg nem privát szféra

Most ha erre nem találok pontos leírást a szakirodalomban hogy hivatkozzam le? Attól még köztudott, hogy van ilyen. (Nem ez van nekem, csak próbáltam egy példát írni)

Erre nem tudsz mit indokolni.


2:

Igen ilyesmire gondolok, hogy köztudott, de külön nem szerepel sem jegyzetben, sem előadásanyagban. Nem akarom azt sem, hogy úgy tűnjön, hogy más gondolatát használtam fel, és nem hivatkozom rá,mert így konkrétan leírva nem találtam meg jegyzetben de tudom, hogy beszéltünk róla órán. De pl szakirodalmat meg nem találok róla, hogy akkor arra hivatkozzak...


Az eredetit sajnos nem találtam meg, kerestem de nem elérhető már.

márc. 9. 14:28
 5/6 A kérdező kommentje:

3:

Nem, nem nyert.


Nem hallottál még arról, hogy órán beszéltek valamiről de a jegyzetben nem szerepel?


Olyan viccesnek találod magad, de inkább siralmas vagy.


Mellesleg a civil szervezetek és a társas nonprofitok nem csoportok.

márc. 9. 14:30
 6/6 anonim ***** válasza:

"pl. most írok valamit van privát szféra meg nem privát szféra


Most ha erre nem találok pontos leírást a szakirodalomban hogy hivatkozzam le?"

. Jó, ez így evidens, hogy nem kell hivatkozni.


Nem kellene hivatkozni, de meg kellene magyarázni, ha arról lenne szó, milyen értelemben van jobb és baloldal a politikában, tisztázásképpen.


Ellenben már hivatkozni kellen, ha Wittgenstein filozófiájának két korszakát tárgyalnád.


Ezért kellett konkrét példa.

márc. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!