Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemnek van a...

Melyik egyetemnek van a leggyengébb színvonalú vagy legkönnyebben túlélhető gazdasági karja?

Figyelt kérdés

Elrontottam az életemet, viszont van lehetőségem változtatni és visszamenni tanulni. Nem vagyok a legélesebb kés a fiókban s€ggelés terén. Szóval valami olyan gazdasági karon kéne egy szak, amibe nem kell belepusztulni, és lehetőleg nincsen sok olyan feladat, hogy mások előtt kelljen beszélnem.



Köszönöm a segítséget


márc. 14. 07:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Én közben a pénzügy és számvitel, és nemzetközi gazdálkodás szakokat néztem ki. Ezek szimpatikusak. Miben más a két szak?
márc. 14. 07:57
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Miért gondolod, hogy ha nincs meg a befektett munka, akkor a diplomád érni fog bármit is a munkaerőpiacon? Évente több ezer közgazdász végez csak a "jobb nevű" egyetemeinken is. Ha nem tudsz felmutatni sem hard- sem soft skillek tekintetében semmi különlegeset (sőt, még az "átlagot" se tudod hozni), és még a papírod is egy noname egyetemről van, akkor a diploma pont arra lesz csak jó, hogy a közalkalmazotti bértáblán egy polccal feljebb kerülj.

Ha csak maga a papír kell, akkor persze, menj ilyen intézményekbe, de ha ezzel akarsz munkát találni és dolgozni, ne spórold meg a munkát.

márc. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hogyan lehetne rangsorolni a gazdasági egyetemeket az országban?
márc. 14. 08:19
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
És mi értelme lenne egy diplomának, amit nem fogsz tudni használni? Ugyanúgy el lesz sz@rva az életed, senkit se fog érdekelni, h amúgy van egy diplomád, valami noname karról, azzal még menőzninse fogsz, nem hogy előre jutni.
márc. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Ennek így tényleg nincs sok értelme.
márc. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

Kizárólag fizetős képzést nézz, azt is lehetőleg ne állami egyetemen vagy főiskolán. Olyat, ami kevésbé a nevére és a színvonalára ad, inkább az a célja, hogy beszedje a tandíjat a nebulóktól.


Ha fizetsz, akkor előbb-utóbb átengednek mindenből és lediplomázhatsz.


Amúgy az Milton Friedmannt szokták választani a hozzád hasonló indíttatású jelentkezők!

márc. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom hogy a Tokaj-Legalja Egyetemen van e gazdasági szak de nézz szét ott is.
márc. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor diplomás eladó leszek a lidlben. Kérdésre értelmes válasz?
márc. 14. 11:43
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Debreceni Egyetemet tudom javasolni. Ott a zh-k évfolyamról évfolyamra "öröklődnek", mert a tanárok nem érnek rá újat szerkeszteni.
márc. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!