Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A matekos tárgyaknál mennyire...

A matekos tárgyaknál mennyire vagy hajlamos a leblokkolásra vagy mennyire tudsz mindent stressz érzete nélkül visszaadni abból, amit tudsz?

Figyelt kérdés

Ahogy figyelem az elmúlt évek trendjeit, egyre nehezebben tudják visszaadni a fiatalok a tudásukat. Most nemrég volt a központi felvételi vizsga a középiskolai jelentkezésekhez, és sokadszorra látom, hogy a matek problémát okoz. De vajon ennek mi az oka? Elvégre matek van általános iskola eleje óta. Ennek kapcsán tapasztaltam úgy, hogy a matek olyan félelmet kelt a tinikben, hogy sokan totál bepánikolnak, s egyre több a leblokkolásra hajlamos tanuló.


Nem rég írtam ki egy ehhez hasonló kérdést, azonban szeretném a fiatalabbak véleményét is kérni, ők mennyire hajlamosak a matek dolgozatoknél (és egyebeknél) arra, hogy lefagyjanak.


Ennek tükrében tarts bárhol is, szívesen venném a válaszaidat az alábbi kérdésekre:


- Ki tudod adni magadból a maximumot, amikor írod a dolgozatot (vizsgát) vagy felelsz?


- Esetleg a stressz bénítólag hat rád és leblokkolsz?


- Ha ez utóbbi, akkor mennyire befolyásolta az legutóbbi vizsgáidat, dolgozataidat?


- Esetleg volt már, hogy emiatt buktál meg, írtál egyest vagy szúrtad el a felvételidet?


- Ha hajlamos vagy a leblokkolásra, mi okozhatja?


- Milyennek tartod a matek tudásod és ehhez képest hogy sikerülnek/sikerültek a dolgozataid, tesztjeid, vizsgáid?


- Hogy készülsz fel lelkiekben egy reálos, matekos dolgozatra, tesztre?


- Hogy állsz most a matekhoz, mennyire tartasz tőle?


- Mennyire tartasz attól, hogy az elkövetkezendő tesztek, vizsgák alkalmával elő fog jönni ez a leblokkolás?


- Hogyan tovább? Ha érint a stressz negatív hatása, hogy tervezel ezen úrrá lenni?


- Mit tapasztalsz a közvetlen környezetedben: a többiek ki tudják adni magukból a maximumot vagy ők is hajlamosak a leblokkolásra?


- A környezetedben milyen arányban lehetnek azok, akik tudnak teljesíteni, illetve azok, akik nem?



A kérdéshez "szavazást" is indítottam. Kíváncsi vagyok arra, hogy azok közül ki melyik kategóriába tartozik, így örülnék, ha te is kiválasztanád a megfelelő opciót.


Ha esetleg az opciók kiválasztásán kívül kifejtenéd, mi a helyzet veled a matekos dolgozatok, tesztek, vizsgák kapcsán, mennyire pánikolsz be, menynire tudod a tudások maximálisan visszaadni vagy esetleg mennyire jellemző, hogy leblokkolsz, nyugodtan írd le kommentben, vagy ha bármi oknál fogva (pl: mert nem rég írtál központit stb.) nem írnád ki nyíltan (akár azért, mert fiatal vagy, akár mert bármi más okod van rá), nyugodtan írd meg a kifejtésedet privát üzenetben. Természetesen a kérdésem kifejtése során feltett kérdések rád vonatkozó válaszait is szívesen olvasom.



Minden választ szívesen fogadok, mert kíváncsi vagyok, összességében milyen arányban vannak azok, akik "lazán kezelik a matekot" és azok, akik stresszelnek, bepánikolnak közben.



márc. 15. 15:37
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"Az időlimit törlődne mivel egyébként is felesleges az ember biológiai kapacitásai miatt, hiszen mindenkinek kell aludnia egyszer."

Akkor a vizsga nem a tudást mérné, hanem azt, hogy ki képes tovább ébren maradni... Mert aki már rég kész van a feladattal, az se adná be, csak akkor, amikor már aludni akarna, hátha addig még eszébe jut valami hasznos, amit leírhatna...


"A tanárok / vizsgafelügyelők természetesen váltanák egymást!"

Az idők végezetéig? Ja, nem, csak addig, amíg végre el nem alszik az összes vizsgázó?

Jó.

És ki fizetné őket? És miből? Mert így megsokszorozódnának a vizsgák költségei.


"De nem az lenne, hogy valaki stopperral méri ki a feladatlap összeállításakor akár a számoláshoz, akár az íráshoz szükséges időt"

Most sem így van azért... :)


"onnantól a "vizsgarendszer" korrumpálható!"

Ezt hogy érted?

ápr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
21 es na. Akkor helyben is vagyunk! Mivel egyébként is az egymillió biztonságiőr országa Magyarország...
ápr. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Én a matematikavizsgákon igyekeztem többet visszaadni annál, amit tudtam. Olykor sikerült.
ápr. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!