Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell isteneknek beállíta...

Miért kell isteneknek beállítani az orvostanhallgatókat?

Figyelt kérdés

Szinte minden orvosi képzéssel foglalkozó kérdés alatt csak és kizárólag olyan válaszok találhatók, hogy csak 5000-es íkújú szuperemberek képesek elvégezni az orvosit.


Ehhez képest a való életben 3-4-5. orvosig kell elmenni (a belgyógyásztól a sebészig), ha olyan orvoshoz szeretne eljutni a beteg, aki tud is rajta segíteni.


Vagy éppen amikor egy híres sebész nyilvánosan (és többször) kijelenti, hogy rajta kívül csak 9 sebész ért az adott szakterülethez (Mo-on), a többi sebésznek csak papírja van róla, de érteni nem értenek hozzá. (Hozzá a legtöbbször elrontott műtétek után kerülnek a betegek.)


Szóval?


márc. 23. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

"Szóval?"

Azért mert van itt egy ember vagy 5 account-al, aki csupa bullshit-et ír attól még nem számít a véleménye.

márc. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Engem is szokott sokszor zavarni. Például amikor egy társaságban van egy orvostan hallgató és teljesen mindegy, hogy körülötte a többi ember mit tud a világról, mindig őt kérdezik meg és neki hisznek el mindent, mert ő képviseli a tudományt. Ha ő ott van, akkor senki más véleménye nem számít, hiszen nála csak butább lehetsz, hiszen ő ORVOSTAN HALLGATÓ.


Én tisztelem őket, de ugyanannyira tisztelem a villanyszerelőket, a buszvezetőket, a pszichológusokat, az ápolókat és bárki mást, aki képzete magát egy területen és azzal most segít másoknak.

márc. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Nekem a párom orvostanhallgató, és őszintén rohadtul fogalmam sincs miről beszéltek:D


Nem hogy istenként vannak kezelve, nekem könyörögnek, amikor fizikából vagy statból át kellett őket rugdalni, vagy valami kreatívabb orvosi erikai kérdést tesznek fel nekik. Pedig én is csak egy mezei proginfót végeztem.

márc. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
etikai*
márc. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%

Sok tanulást, kitartást, önfeláldozást igénylő képzés és munkakör. Igen jónak kell lenned, hogy bekerülj, és még akkor sem biztos, hogy elvégzed. Tehát ez tulajdonképpen egy erős szűrés, egy képességbeli kiválasztás. Régen különösen az volt. Ma, a sokat látott idősebb oktatók, szakemberek szerint érezhető némi föllazulás... Képességek, hozzáállás tekintetében kevésbé homogének az évfolyamok, mint mondják. Talán ezért is van, hogy a magam részéről úgy gondolom, emberileg nagyon különböző szinteket képviselnek az egyes orvosok, ezért csak úgy, a végzettség alapján nem feltétlenül kell tőlük elájulni.

Igyekeztem finoman fogalmazni.

márc. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!