Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális, hogy így érzek az...

Normális, hogy így érzek az egyetemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ötödik éve járok az egyetememre, itt végeztem a BSc-t és jelenleg az MSc utolsó félévében járok, ahol szinte nincsenek is már előadások, a diplomamunka és a záróvizsga felkészülésé a fő fókusz. Őszintén mondom, hogy bele vagyok betegedve, hogy ennyi volt. Innentől vége lesz ennek a kis zárt, biztonságos világnak és tényleg felnőttnek kell lenni. Ha belegondolok, hogy soha többet nem lesz olyan, hogy előadásra menjek be az egyetemre gombóc lesz a torkomban. Normális ez? Ti éreztetek így?

márc. 29. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Normális. Még sok ilyen búcsú lesz az életedben. Helyektől meg emberektől, meg évektől.
márc. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen. Ez most nagyon fáj, anno a gimit is szerettem, de az ottani végzés nem viselt meg ennyire.
márc. 29. 21:24
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Milyen szak?
márc. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Vegyészmérnöki
márc. 29. 21:35
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Félsz az ismeretlentől. Most ez a terep ismerős, és innen muszáj kilépned. Eddig ez fix volt az életedben, és most jön a "bizonytalanság", amíg megint találsz egy helyet, amihez hozzászoksz. Normális.
márc. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Ilyenkor teljesen természetes az efféle veszteség-élmény. Most nagyon hasonló folyamaton kell átmenned, mint amikor gyászolsz egy kötődést nyújtó ember elvesztésekor. Ilyenkor jó arra gondolni, hogy valaminek a megszűnése mellett valami újnak az életedbe lépése is bekövetkezik, ami pozitívumokat is hozhat az életedbe. Például az első munkahelyeden lesznek kollégáid, akikkel építő kapcsolatokat építhetsz. Ezenkívül a jelenleginél jóval hasznosabbnak érezheted majd magad a világ szemponjából. Ha van egy kis időd olvasgatni a lelki veszteségek feldolgozásának folyamatáról, ajánlom neked Judith Viorst "Szükséges veszteségeink" című könyvét. Nagyon sokat segíthet. Régen adták ki, de könyvtárban szinte biztos, hogy megtalálod.
márc. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Én is végzős egyetemista vagyok, és pont az ellenkezőjét érzem. :D már lassan kb. a perceket is számolom vissza, és életem legboldogabb napja lesz, ha végre a hátam mögött hagyhatom az egyetemet és a sok stresszt, amit okozott.
márc. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
#7: Tényleg nem elkeseríteni akarlak, de talán jobb, ha előre tudod, hogy jelenleg a magyar valóság az, hogy stresszmentes munkahely már csak nagyon kevés maradt. Sem a közszférában, sem a versenyszférában nem könnyű nyugis munkahelyet találni. Ahol a főnököd nem rúg rendszeresen beléd, ott a kollégáid közül szinte biztosan lesz legalább egy, aki megpróbál kereszbetenni vagy hátba szúrni. A szorongás és a kiégés emiatt mostanra népbetegséggé vált; rengeteg ember él nyugtatókon, hogy kibírja a munkahelyi stresszt. A háziorvosok két kézzel szórják a Frontint. Persze a munkavállalók többségükben nem vallják ezt be, de nekem a testvérem orvos, és tőle tudom, hogy mostanra idáig fajult a helyzet.
márc. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
Én is vegyészmérnökire járok, de én már vágom a centit hogy végre vége legyen. Szerintem egy kiemelkedően stresszes szak. Amúgy ha ennyire szereted, nem gondolkoztál el a phd-n? Akkor nem kell elhagynod az egyetemet, ráadásul a mérnöki területen dolgozó egyetemi oktatók általában elég jól keresnek (jó projektekbe tudnak bekapcsolódni).
márc. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De, a phd-n nagyon gondolkodom, de a fizuk egyáltalán nem jók.
márc. 31. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!