Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor elbuktam és vissza...

Most akkor elbuktam és vissza kell fizetnem a tandíjakat az egyetemnek?

Figyelt kérdés

2019. szept.-ben kezdtem el az egyetemet államilag támogatott képzésen, 6 féléves képzésen. Az egyetemet a képzési idő 1,5x-esén belül kell(ett volna) befejezni. 2023. januárban abszolváltam (tehát egy fél évet csúsztam az abszolválásnál, de ez szerintem a lényegen nem változtat, vagy nem tudom?)

Jól számoltam, hogy akkor nekem az idén a 2023. szept-jan.-ig tartó felévben (a 2024. januári záróvizsgán) kellett volna megvédenem a szakdolgozatomat és végeznem az egyetemmel teljesen?


A mostani félévben tudnám befejezni, késő az már ahhoz, hogy ne kelljen ledolgoznom a képzési idő számát 5 éven belül itthon, vagy hogy ne kelljen visszafizetnem a teljes összeget?



#egyetem #végzés #abszolválás #egyetem végzés #végzés az egyetemen #befejezési idő
márc. 30. 11:33
 1/7 A kérdező kommentje:
bocsánat, lehet, hogy nem 5 éven belül, hanem 10 éven belül kell ledolgozni, nem néztem utána pontosan, elnézést.
márc. 30. 11:34
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ígyis-úgyis le kell dolgoznod vagy vissza kell fizetned.


Amiben téged érint a dolog, hogy az utolsó félévedet saját zsebből kell állnod.

márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kapsz diplomát, tehát befejezed az egyetemet, akkor 20 éven belül kell a támogatott féléveknek megfelelően 150 nappal számolva 1 félévet itthon dolgozni. Az abszolválás után már nem mennek a félévek ebből a szempontból.
márc. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De miért csak egy fél évet? Nem 7 félévet kell ledolgozni?
ápr. 8. 06:07
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező; hogy a francba kerültél diploma közelébe, hogyha egy egyszerű mondatot sem tudsz helyesen értelmezni? ...
ápr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom értelmezni, nincsen baj, ha kérdésem van. A jogszabályban úgy írják, hogy az államilag támogatott félévek számával megegyezően kell ledolgozni a féléveket, ezért nem stimmel az általad írt fél év.
ápr. 8. 13:22
 7/7 anonim ***** válasza:

"Tudom értelmezni"


Nem, nem tudod, mivel akkor nem írnál hülyeséget...


"nem stimmel az általad írt fél év."


Nem én írtam.


Segítek egy kicsit:


A TÁMOGATOTT FÉLÉVEKNEK MEGFELELŐEN 150 nappal számolva 1 félévet itthon dolgozni.


Vagyis a te esetedben 7*150 = 1050 napot kell ledolgoznod.

ápr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!