Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így lehet esélyem, hogy...

Így lehet esélyem, hogy építészmérnök legyek?

Figyelt kérdés

Általános iskolában nem voltam jó tanuló, ezért most egy gyenge gimnáziumba járok…

Jövőre érettségizek.

18F



ápr. 7. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
ápr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Esely van. Azonban vannak joval jobban kereső mérnöki területek mint az építészet. Szoval én nem görcsölnékrá. És ott meg rajz felvételi meg hasonlók sincsenek. Egy villamos, mechatronikai mérnök bere kenterbe veri az építészek zömét nem is kevéssel. Informatikát meg inkább meg sem említem. Sőt még a gépészet is jobb.
ápr. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom, tudom, de nem (csak) a jó fizetés miatt szeretném ezt a szakmát tanulni, hanem rájöttem, hogy amúgy tökre érdekelnek ezek a dolgok. Jelenleg úgy látom, hogy szívesen terveznék házakat, épületeket, mindent :D
ápr. 7. 18:19
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Ha mindent is terveznél, nézz rá az építőmérnökire is.

Matekot, fizikát nyomjad, az kelleni fog.

ápr. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Persze, csak írj két jó emelt érettségit és bent is vagy
ápr. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Van olyan tantárgy amiből előny lenne emelteznem ebből a szempontból?
ápr. 8. 11:20
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsó kérdésre a válasz: matek, fizika.


De valóban ott van az építőmérnöki kar is ott általában alacsonyabbak a ponthatárok.

ápr. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]

1db emelt kell, a pontok a matek érettségiből és ezek közül 1 tárgyból lehetnek:

"történelem vagy természettudomány vagy magyar nyelv és irodalom vagy kémia vagy informatika vagy földrajz vagy fizika vagy fenntarthatóság vagy digitális kultúra vagy biológia vagy választható szakmai előkészítő vizsgatárgyak(1) vagy választható ágazati szakmai érettségi vizsgatárgyak(2) vagy választható ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgyak(3)"

ápr. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Eselyed lehet mindig. Kerdes mennyi. Mondjuk a gép és elektronikai rendszerek tervezeset sokkal jobban megfizetik szoval nem biztos,hogy pont házakat akarnék tervezni. Ott minden xaron spórolnak az emberek, a tervezesen is

. Egy gep vagy elektronikai gyártó multi mar kevésbé izgul a pénzen mint egy magán ember.

ápr. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bekerülni könnyű minden mérnöki képzésre, utána jön a meglepi😁
ápr. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!