Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozatnál mennyire...

Szakdolgozatnál mennyire gyakori, hogy amit a konzulens ad jegy a bíráló lehúzza?

Figyelt kérdés

Esetleg egy 5-öst 4-re vagy 3-ra?


Mi van abban az esetben, ha egyikőjük 5-öst ad másikújuk pedig 4-est?


ápr. 12. 00:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem TVSZ-ében, vagy valamilyen egyéb kiadott tájékoztatóban valószínűleg szerepel, hogy pontosan hogy jön ki a szakdolgozat jegye, mi és milyen súllyal számít bele.

Nálunk anno úgy volt, hogy szimplán átlagolták a konzulens, az opponens és a védés jegyét, majd végül azt kerekítették le/fel, de ismerősnél pl. úgy volt, hogy a végleges szakdoga jegy 50%-a a védés, 25-25% pedig a konzulens/opponens jegye.

ápr. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem hallottam arról, hogy a konzulens is ad jegyet, pedig négy szakdolgozatot írtam már meg.
ápr. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a bíráló azt csinál amit akar, de akkora eltérés nem hiszem, hogy lenne.


2# Én valahogy így képzelem el:

"szerinted milyen a szakdolgozat?"

"én 5-öst adnék rá, jó lett"

a) "hmm... akkor legyen 5"

b) "hmm... akkor legyen 4"

ápr. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1: Köszi!

2: Pedig van ahol ad, nálunk biztosan. (Én még olyan egyetemet nem hallottam ahol nem)

3: Én úgy képzelem el, hogy nem együtt ülnek le, hanem egymástól függetlenül osztályozzák, de nem tudom lehet te gondolod jól.

ápr. 12. 09:17
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a konzulens 5-t adott, a bíráló meg 3-t.
ápr. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire gyakori, de én így jártam. Azaz kicsit más a helyzet, mert nem a konzulens adott jegyet, hanem belsős és külsős bíráló. A belsős négyest adott, a külsős egyest.



Szerintem a külsős nem látta a belsős értékelését.

ápr. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.

Nekem alapszakon a konzulensem 3-ast adott, az opponensem 5-öst.

ápr. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a szakdolgozat írás tárgyra ad jegyet a konzulens. A bíráló javasol egy jegyet, és a védésen ennek figyelembe vételével eldöntik hanyast adnak rá.
ápr. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

5:Juj na az komoly, oké az összjegy 4es az nem rossz, na de akkor is milyen gáz hogy a bírálo 2 jeggyel rosszabbat adott


6:

Az azért elég nagy kontraszt...

De milyen indokkal adta az 1-est?


7:Akkor te jó oppenst fogtál ki, viszont a konzulensed nem volt jófej. És ez rá nézve is gáz, hiszen elvileg írás közben kell vele konzultálni, miért nem mondta a dolgozat közben mi nem tetszik, min változtass



8:

A tárgyra? Az érdekes.

És ott mit tud osztályozni? Hányszor voltál konzultáción?

Mármint kik döntik el? A bizottság?

ápr. 12. 14:39
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9

7-es vagyok. Nem, teljesen korrekt volt a konzulensem. El voltam veszve egész félévben, a leadási határidő előtt másfél hétten kezdtem el írni a szakdoglozatot, és a határidő előtt 2 nappal -az esélytelenek teljes nyugalmával- szóltam neki, hogy ja, amúgy elkészült, itt van a szakdolgozatom. Jófej volt, mert elolvasta, beszéltünk személyesen, annyit mondott, hogy vannak benne alapvető problémák, amik miatt ez most kb. 3-ast ér, de ha ezt-ezt és ezt kijavítom, akkor lehet 4-es vagy 5-ös. Őszintén szólva, mikor mondta, hogy ez elég lesz a ketteshez, mondtam, hogy teljesen jó a hármas, csak végezzek abban a félévben. Opponensként meg olyat fogtam ki, akinek az opponensi véleményéről sütött, hogy a szakdogám bevezetőjét se olvasta végig.

ápr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!