Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan legyen újra motivációm...

Hogyan legyen újra motivációm matekot tanulni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem alapvetően a matekot, régen jó is voltam benne de most akadt egy-két probléma. Valamiért akármennyit tanulok a dogákra leblokkolok közben, és amit tudok se tudok, összekeverem a dolgokat. Tegnap én magyaráztam el a fél osztálynak az anyagot amiből dogát írtunk, majd utána egy órával mindenki megírta 4-es 5-ösre, én meg valami 2-est írhattam. A tanár pikkel rám, ami valamilyen szinten érthető de nagyon lebecsül. Az órán elsőre sosem értem meg az anyagot, csak otthon plusz tanulással. És még így szeretnék emelt matekozni meg faktra menni….

ápr. 13. 08:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Leblokkolás ellen kabala. A tanár pedig már így marad.
ápr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Hányadikos vagy?

Mióta van ez?

ápr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Ha eleget tanultál és gyakoroltál volna, nem lett volna leblokkolás. Olyan nincs, hogy amit tudsz, azt nem tudod. Vagy gyakoroltál eleget, vagy nem.


Mit számít, hogy a tanár pikkel rád? Ha megoldod jóra a dogán a feladatokat, kénytelen lesz ötöst adni.


Az, hogy nem érted meg elsőre órán az anyagot, nem számít. A matekot nem akkor érted meg, amikor elsőre hallod, hanem amikor megtanulod alkalmazni, tehát a feladatmegoldás során.


Ne csak a feladatok megoldását olvasd végig, hanem magadtól próbáld megoldani. Ha elakadsz, kicsit lesel, de onnantól megint magadtól folytatod. Ennyi a nagy trükk. Akkor mondhatod, hogy megy, ha teljesen magadtól meg tudod csinálni a feladatokat jóra.


Nem létezik olyan, hogy motiválódsz a tanulásra, és onnantól eljön a Kánaán, és már energiabefeketetés nélkül tanulsz. Ilyen nincs. Nap mint nap bele kell fektetned az energiát.

ápr. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

A matek igszsagos. Nem tudnak pofara menni,mert reszpontszamok vannak illetve az eredmeny. Jo lesz a vegeredmeny,amit kiszamolsz?

A 2+2= 4 mindig ,akarhogy pilkelnek rad. Az irodalomnal mar tudnak reszrehajloak lenni.

ápr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na igen, össze kell szednem magam
ápr. 13. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!