Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit lehet tenni akkor, ha a...

Mit lehet tenni akkor, ha a tanár gyereket vert mindenki szeme láttára?

Figyelt kérdés

ápr. 13. 23:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fel lehet jelenteni.
ápr. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Ha hülye vagy ahhoz hogy feljelentsd, akkor írhatsz ki kérdést a gyakorira.


Egyébként a médiában olvastam hogy ezt a szóban forgó tanárt már elbocsájtották.

ápr. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Láttam a videót mondjuk a tanárnak az anyát szidták.
ápr. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Ha az anyját szidja a purdé, akkor igazgató, fegyelmi, 2-es magatartás, kirúgás.

De nem verem, mert én megyek bíró elé, ő meg röhög.


Anno az volt a jellemző, hogy az ilyen magatartásért a kölök az apjától kapta a pofont.


Vagy az apjától is, nyomatéknak.

ápr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem ilyen esetben azért a tanárt is illene megkérdezni, hogy miért...


Mert oké, hogy szegény gyerek, meg minden és felháborító, csak valahogy arról sosem esik szó, hogy az a gyerek előtte mit csinált, ami miatt és amivel így kihúzta a gyufát...

ápr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
#5: pályára alkalmatlan, akinél így ki lehet húzni a gyufát, és ezt egykori tanárként írom
ápr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
6: hát, nem biztos, hogy pályára alkalmatlan az, aki nem bír el 5-6 neveletlen és bicskás cgánnyal, ott már számít a túlerő is szerintem és hiába a szép beszéd.
ápr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6-al értek egyet! Egy felnőtt, pedagógus képzettségű ember ne süllyedjen már le egy majom szintjére, hogy megüti a rábízott diákot. Menjen el pszichológushoz, ha ennyire magára képes venni egy anyázást, mert komoly személyiségzavara van. Ki a fenét érdekel, hogy egy diák ilyet mond? Komolyan ilyen emberek dolgoznak az iskolákban, aki egy ilyen helyzetet nem tud helyesen kezelni?

Egyrészt engem a Dohány utcai iskolában sem anyázott le senki, pedig ott dús a népesség. Nem kell egy konfliktusnak eljutni odáig, hogy bármelyik fél anyázzon.

Az egyik oldalon van egy gyerek, aki vagy neveletlen (nem tanították meg neki, hogy amit ilyenkor tesz, az nem helyes.), vagy pl borzalmas körülmények közül jön, ahol ez tök elfogadott viselkedésforma.

Egy tanár feladatai közé tartozik a nevelés is az oktatás, képzés MELLETT.

Ha engem egy diák leanyázna, akkor mondjuk első körben elmondanám neki, hogy ez a kommunikációs stílus nem megfelelő, és szívesen megbeszélem vele a dolgot, ha normális hangnemben közli. Ez a mondat nekem mindig bejött, amikor egy diák elégedetlen volt pl a kapott jegyével. Ilyenkor lehiggadt, és óra után átbeszéltük egyrészt azt, hogy mit rontott el a dogában, másrészt azt, hogy mindent meg lehet beszélni, ha értelmes emberként viselkedünk.

Aki egy ilyen pofonegyszerű múdszert nem képes alkalmazni az iskolában, az valóban nem való a pályára, nézzen magába egy kicsit... Ez MINDENKIVEL bejön. A drogos szülővel, neveletlen snowflake diákkal, és a begyöpösödött kollegával is.

Aki meg nem szereti a tanítást, a diákokat, a fizetést, a naplementét, az csináljon bármi mást...

ápr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!