Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen az igazgató?

Miért ilyen az igazgató?

Figyelt kérdés

Tanítok egy iskolában, miközben jogból záróvizsga időszakba kerültem. Egy ilyen rendelkezés van a rám irányadó Púétv-ben: 91. § (3) A munkáltató évente hét munkanap szabadságot – a köznevelési foglalkoztatotti jogviszony első három hónapját kivéve – legfeljebb két részletben a köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban álló legalább öt munkanappal korábban közölt kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni.

Naivan szóltam az igazgatónak hetekkel előtte, hogy a pj zv előtt szükségem lenne egy napra, meg a zv napjára, és azt mondta nem adja ki, majd pótoljam be, ha nagyon kell a nap, de mit sem érek a pótlással, ha utána a kig-ajra, bj-re, jábra kéne egy-egy nap. Állásinterjún szóltam mi előtt vagyok. Nem tudom normális-e a kiakadásom, ő neki áll feljebb. Ha felmondok, akkor a felmondási időt dolgoztatja le és ugrik minden zv-m. Miért nem örül egy iskolaigazgató, hogy jogot tanulok, hanem szivat azzal, hogy egy zv napot is le akar dolgoztatni. Nem bírom ezt idegileg:(



ápr. 20. 07:55
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Elmész táppénzre.
ápr. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Neki nem érdeke a jogi diplomád. Valóban, menj el táppénzre.
ápr. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Táppénz. Sajnos, ahogy leirtak a diplomád számara nem előny, hanem inkabb hátrány, mivel ezzel akar ott is hagyhatod őket, és egyébként is kevés a tanár...
ápr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

"Miért nem örül egy iskolaigazgató, hogy jogot tanulok, hanem szivat azzal, hogy egy zv napot is le akar dolgoztatni."


Miért kellene, hogy örüljön? Én is egy boltvezetőként telibesz@rom hogy ki mit csinál mellékesen, nekem az a lényeg hogy a rábízott feladatot elvégezze. Az hogy egy árufeltöltő mellékesen szívsebész, vadászrepülőgép pilóta vagy 8 általánossal teszi fel a polcra a cuccokat nekem mind1 csak tegye fel. Ugyanígy az igazgatót sem érdekli, hogy milyen irreleváns baromságokat csinálsz mellékesen.


"Nem bírom ezt idegileg"


Idegroncsokra egyébként sincs szükség az iskolában én ki is rúgtalak volna már a gyászba és kerestem volna példaértékű idegrendszerrel rendelkező melóst a helyedre úgyhogy inkább köszönd meg az igazgatónak az emberséges hozzáállást és toleranciát.

ápr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Normális helyen úgy működik, hogy fel se veszik az embert, ha tisztában vannak a körülményekkel, mert az interjún jeleztem, hogy itt majd lesznek akadályok. Csodálkoztam is, hogy visszahívtak. Egy szívsebész valószínűleg nem megy neked árufeltöltőnek. A legfőbb probléma, hogy nem adja ki a szabadságot, amit jó előre kértem, amit akár ugrókötelezésre is fordíthatnék, mert van 7 munkanap, amivel én rendelkezem.
ápr. 20. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!