Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi tényleg fel lenne...

Érettségi tényleg fel lenne fújva?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy szorgalmas diák, azt leszögezhetjük, 12év alatt, hát, nem sok mindent tanultam de egyszersem buktam vagy ilyesmi. Még most fogok elkezdeni keszulni ezerrel az erettsegire, valamit tudjak azert ne 0 tudással menjek el. Haveroktol szinte az osszestol azt hallom hogy fel van fujva az egesz egyaltalan nem nagy cucc az erettsegi. Tényleg igy van? Elég ha nem vagy fogyatékos, es tudsz par dolgot? Másik kerdesem pedig az lenne, hogy hogy lesz ez, nyelvtan irodalom az egybe lesz? Masnap meg mar jon is a matek azutani nap meg a tori?
ápr. 20. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés? A képességeidtől függ. A közepek nem vészesek, viszont 5-öst nem olyan nagyon egyszerű kapni rá. Attól függ mi a célod vele
ápr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

12 pontot kell összeszedned minimum az írásbelin, meg tizenkettőt a szóbelin, hogy kettessel átengedjenek. Írásbelin valóban nincs külső segítség, de 12 pontot összeszedni nem nagy dolog, elég hozzá a józan paraszti ész, szóbelin meg kérdez a tanár, ha nem tudod, nem célja hogy megbukj.

Viszont nem mindegy, hogy mit akarsz. Nekem is azt mondták, hogy csak legyen meg a papír, meg hogy milyen könnyű elérni a kettest, de én tovább akartam vele tanulni ott meg egyetlen pont is számíthat a felvételin, úgyhogy nekem cél volt a minél jobb eredmény. Ha neked csak annyi a célod, hogy meglegyen a kettes, akkor át fogsz menni, bár láttam már csodát, tényleg van aki képes megbukni, de az a gyerek annyira volt értelmes hogy középszintű angol szóbelin a tanár magyarul tette fel a kérdést és magyarul sem tudott rá válaszolni...

ápr. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Másik kérdésre a válasz: az írásbeli vizsgák az első héten így vannak sorban: magyar, matek, töri, angol, német (hétfőtől, péntekig). A választott tárgyból pedig ezután jön majd.

Az írásbelinél a magyar egyben van, a szóbelin egy irodalom és egy nyelvtan tétel is van.

ápr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
#2, miért kell baromságokat írnod? ...
ápr. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 Kifejtenéd kérlek? Valóban lehet, hogy én emlékszem rosszul, de a kérdezőnek is hasznos, ha tudja hogy mi a hiba.
ápr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen eredményeket akarsz elérni, akarsz-e továbbtanulni és ha igen, hol, mert vannak olyan szakok, ahová rosszabb eredményekkel is simán be lehet kerülni, míg máshova jó tanulóként is nehezen.

Alapvetően csak átmenni az érettségiken egyáltalán nem nehéz, ha az 5-ös a cél, az már nehezebb (bár itt nem a jegy számít), meg nyilván emelt szinten mondjuk 80% felett teljesíteni, szintén nehezebb.

ápr. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

"12 pontot kell összeszedned minimum az írásbelin, meg tizenkettőt a szóbelin, hogy kettessel átengedjenek."


NEM.


A teljes vizsgán elérhető pontszám LEGALÁBB 25%-át kell elérni ahhoz, hogy meglegyen a 2-es. Ez tárgyanként változhat, például mateknál (ha nem kell szóbelizni) 100 pont a maximum, tehát 25 pontot kell elérni a 2-eshez. Angolon 150 pont a maximum, vagyis ott 37,5 pontot, illetve mivel fél pontot nem lehet kapni, ezért 38-at kell elérni.

Van az a kiegészítő szabály, hogy vizsgarészenként az adott vizsgarész 12%-át kell elérni, hogy ÉRVÉNYES LEGYEN a vizsga. Ezt azért találták ki, hogy ne legyen az hogy valaki az írásbelit jóra írja meg, szóbelire meg nem megy el, vagy nem tanul rá. A matek esetén az írásbelin el kell érni 12 pontot, és ha nincs meg 25 pont, akkor szóbeliznie kell, ekkor a minimum elérendő pont a szóbelin 6 pont (mondjuk ha valakinek az írásbelin nem jön össze a 25 pont, mondjuk csak 24, akkor is 14 pont kell a szóbelin a 2-eshez, tehát a 6 pontot mindenképp összeszedi).


Hogy a 25%-ot ki hogyan szedi össze, az teljesen lényegtelen. Például az angolon 117+33 pont van összesen, így tehát ha valaki elér az írásbelin 50 pontot, a szóbelin pedig csak a 33 pont 12%-át, ami (felfelé kerekítve) 4 pont, akkor is megkapja az 54 pontra a 36%-ot, így pedig a 2-est, és nem kell 12 pontot összeszednie a szóbelin.

ápr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 Igazad van bocsánat. Én azzal számoltam, hogy száz pont az írásbeli, de sem az idegen nyelvnél, sem a választható tárgyak egy részénél nem 100 pont az írásbeli, az meg nem is tudom, hogy honnan jött, hogy az 50 pont 12%-a 12 (ha 100 pont az írásbeli, akkor 50 pont a szóbeli)... Régen volt már, csak a 12-re emlékeztem. Elismerem, hogy hibáztam.
ápr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A középszintű érettségi úgy van összeállítva, hogy még a kétbites hülyegyerek is meg tudja szerezni a 25%-os elégségest. Ha ez a cél akkor tényleg fel van fújva az érettségi.

Ha viszont emelt szinten akarsz 90+ %-ot elérni akkor viszont tanulni kell.

ápr. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szerintem olyan értelemben van "felfújva" hogy egyrészt átrugdosnak mindenkit, másrészt nagyon jólelkűen pontoznak. Hidd el ritka az olyan, hogy valakit direkt lepontoznak (nem is legális és meg lehet reklamálni amúgy) az én tapasztalatom szerint inkább az van hogy több pontot kapsz mint kellett volna:D.

Emelt érettségin lehet megizzasztanak egy kicsit az ötösért, de amúgy meg hidd el mindenkinek az a célja hogy a lehető legjobb pontszámot kapd. Ha nem akkor meg jövőre újrapróbálod nem múlik rajta semmi.

Egyébként meg rengeteg segítség van hozzá, függvénytáblázat, töriatlasz stb. én töriből kihúztam egy olyan tételt amiről semmit se tudtam, atlaszból kinéztem amit lehetett és négyest kaptam:D.

ápr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!